Więzień na Marsie - Gustave Le Rouge

Więzień na Marsie

Gustave Le Rouge

29,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-66807-43-3
Data wydania 26 kwietnia 2021
Język: Polski
Czas: 5 godz. 7 min.
Rozmiar pliku: 630,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
29,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Robert Darvel, młody i bez grosza przy duszy francuski inżynier przełomu XIX i XX wieku, jest astronomem amatorem, który ma obsesję na punkcie Marsa. Przeniesiony na Marsa przez połączenie sił naukowych i psychicznych, Robert musi stawić czoła niebezpieczeństwom Czerwonej Planety, próbując powrócić do swojej narzeczonej na Ziemi. Podczas jego podróży odkrywamy, że Mars nie tylko może podtrzymywać życie, ale jest także domem dla wielu rodzajów istot. 

Z powieści dowiemy się też jak ludzie żyjący u schyłku XIX wyobrażali sobie podróż w kosmos. Pomysły Gustava Le Rouge mimo, że mogą wydawać się nam dziś absurdalne, pełne są fantazji. Nie wszystkie wizje przyszłości okazały się nietrafione, które z nich się sprawdziły? O wszystkim tym dowiecie się słuchając tego audiobooka.

To fascynujące połączenie science fiction i opowieści przygodowej zapewnia żywy obraz wyimaginowanego Marsa i jego dziwnych, nieziemskich stworzeń, które mogą być bliżej ziemskich ludzi, niż chcielibyśmy uwierzyć.

Przygodowa fantastyka XIX wieku. Jeżeli ktoś lubi Verne\'a, powien sięgnąć i po Gustava Le Rouge, który łączy w swoich powieściach to co najlepsze u Verne\'a jak i Burrougsa.