Wiesz Pan, skąd ja jestem? - Helena Kowalik

Wiesz Pan, skąd ja jestem?

Helena Kowalik

34,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-8341-093-7
Data wydania 7 listopada 2023
Język: Polski
Czas: 5 godz. 15 min.
Rozmiar pliku: 265,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
34,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Przenieś się do czasów PRL-owskiej Warszawy w towarzystwie Heleny Kowalik - dziennikarki, której pióro otwiera przed Tobą tajemnice metropolii, jakiej już nie ma.

Miasto – kres pielgrzymowania. Do gruzów i prowizorek. Metropolia po latach ze wszystkimi jej blaskami. Stolica – puls kraju.

To książka o progu Warszawy.

Ludzie tego miasta. Ludzie zewsząd. Z nadzieją i szansą odmiany: pomoc domowa prosto z gór, cwaniacy ze Szmulek, studenci z akademika jak klosz, ci z węglem w walizce; moszczący się w gniazdach nowych osiedli; dziewczyny jak ćmy pod neonami dworca.

Stojąc na rogatkach, tak naprawdę są (lub zdaje im się, że są) tymi, których miasto wchłonęło w swój krwioobieg. Jego rytm i arytmię.

Rusz w niezapomnianą podróż przez czas i historię Warszawy, zobacz, jak to miasto tętniło w czasach PRL. To zbiór reportaży, który przeniesie Cię w inny wymiar, otwierając przed Tobą karty, których może nigdy nie poznałeś. Nie przegap tej wyjątkowej okazji do odkrycia tajemnic Warszawy tamtych dni.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »