Trzy śmierci i inne opowiadania - Lew Tołstoj, Krzysztof Baranowski

Trzy śmierci i inne opowiadania

Lew Tołstoj, Krzysztof Baranowski

17,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 9788396354266
Data wydania 11 stycznia 2022
Język: Polski
Czas: 5 godz. 58 min.
Rozmiar pliku: 724,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
17,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Zbiór zawiera opowiadań słynnego rosyjskiego pisarza.

Lew Tołstoj jest jednym z najbardziej znanych pisarzy, reformatorów i moralistów w historii rosyjskiej kultury. Jego poglądy religijne ukształtowały się już w czasie pisania, podobnie jak jego poglądy na temat relacji między mężczyznami i kobietami. Nie można przecenić wpływu Tołstoja na literaturę rosyjską i obcą. Opublikowano wiele monografii i badań naukowych na temat Tołstoja. „Diabeł” to historia z życia Tołstoja. Powieść opowiada historię uczciwego szlachcica, który nie jest w stanie powstrzymać swojej pasji do prostej kobiety, poddanki. Tołstoj moralnie argumentuje, jak cielesne pragnienia niszczą człowieka, prowadząc go na śmierć, najpierw duchową, a potem fizyczną. Jego zdaniem kobieta jest znacznie bardziej zepsutym stworzeniem – nie odczuwa bowiem moralnego cierpienia po skorzystaniu z zakazanego związku.
Lew Tołstoj (1828-1910) - wybitny rosyjski pisarz i myśliciel. Jego utwory wywarły ogromny wpływ na literaturę światową, a poglądy na rozwój myśli etycznej pierwszej połowy XX wieku. Debiutował powieścią "Dzieciństwo" (1852), która wraz z "Latami chłopięcymi" (1854) i "Młodością" (1857) tworzy trylogię autobiograficzną. W latach 60. stworzył jedno ze swoich największych arcydzieł - "Wojnę i pokój". Stanowi ona rozległą panoramę rosyjskiego społeczeństwa doby napoleońskiej. Drugim najbardziej znanym utworem Tołstoja jest "Anna Karenina". Oprócz powieści autor pisał wiele opowiadań, utwory dramatyczne, a także zajmował się publicystyką polityczną.

Zbiór obejmuje opowiadania:
(1) Wypad;
(2) Sewastopol w grudniu;
(3) Trzy śmierci;
(4) Dwaj starcy;
(5) Zapiski wariata;
(6) Po balu;
(7) Korniej Wasiljew;
(8) Za co?
(9) Rozmowa z podróżnym.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »