Thomas Edison. Narodziny żarówki - William H. Meadowcroft

Thomas Edison. Narodziny żarówki

William H. Meadowcroft

19,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-67060-49-3
Data wydania 28 kwietnia 2022
Język: Polski
Czas: 56 min.
Rozmiar pliku: 102,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
19,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

„Nigdy nie poniosłem porażki. Po prostu odkryłem dziesięć tysięcy błędnych rozwiązań. Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest po prostu próbowanie, jeszcze jeden, kolejny raz”. Thomas Alva Edison

W dzisiejszych czasach światło elektryczne jest dla nas czymś oczywistym. Ale jakiś czas temu, człowiek, który zaproponował to rozwiązanie i wymyślił, w jaki sposób można je wykorzystać, został w gazetach wyszydzony i nazywano go to szaleńcem, to marzycielem.

Jeśli spośród wszystkich licznych wynalazków Edisona wskazać ten ich rodzaj, który można byłoby uznać za największe dokonanie, wydaje się, że palma pierwszeństwa zostanie przyznana żarówce i jego kompletnemu systemowi dystrybucji światła elektrycznego, ciepła i energii. Te wynalazki, jako cała dziedzina, wraz z tym, co wyniknęło z ich wprowadzenia do naszej rzeczywistości, odpowiadają za najwspanialsze zmiany, jakie zaszły na świecie.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »