Tajemnica Zegara Królewskiego - Kazimierz Konarski

Tajemnica Zegara Królewskiego

Kazimierz Konarski

20,00 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-65413-88-8
Data wydania 31 marca 2020
Język: Polski
Czas: 6 godz. 34 min.
Rozmiar pliku: 36,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
20,00 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Mistrz Franciszek Gugenmus na zamówienie ostatniego króla Polski konstruuje przepiękny zegar. Otrzyma go w prezencie ślubnym młody oficer, Kazimierz Nałęcki i jego żona Krystyna. Ich losy, losy ich dzieci, wnuków i los zegara staną się odtąd nierozłączne. Czytelnik poznaje z nimi długi okres historii Polski: od wojny w obronie konstytucji 3 Maja przez Insurekcję Kościuszkowską z jej plastycznie opisanymi walkami ulicznymi w Warszawie, następnie zawieruchę napoleońską, dramatyczne chwile Powstania Listopadowego, głuchą, czarną, mikołajowską noc po jego upadku, działalność emisariuszy ukazaną na przykładzie Szymona Konarskiego, wreszcie wzniosłe i tragiczne wydarzenia Powstania Styczniowego. Historia jest tu na wyciągnięcie ręki. Została ukazana od strony konkretnych zdarzeń widzianych oczyma ich uczestników. Fakty i historyczne postaci przedstawione zostały w powiązaniu z codziennością przedstawicieli kolejnych pokoleń jednej rodziny.

Zegar odkrywa swoją tajemnice dopiero na końcu opowieści. Dziś wielu marzy o skarbie, by nie musieć pracować, bohater książki, lekarz, użyje skarbu po to, by móc wrócić do pracy, którą kocha. Taka epoka, tacy ludzie.

 

dr Anna Maria Krajewska

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »