Sznurek - Józef Soszyński

Sznurek

Józef Soszyński

24,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-87-26-69637-0
Data wydania 12 października 2020
Język: Polski
Czas: 8 godz. 33 min.
Rozmiar pliku: 473,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
24,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Za namową rodziny Józef Soszyński postanawia spisać wspomnienia z przeszłości. Swoim życiorysem mógłby obdzielić kilka scenariuszy filmowych, a każdy z utworów miałby inny, porywający charakter. „Sznurek” to zbiór dziewięciu opowiadań, w których autor urodzony w latach 40. XX wieku wraca do krainy lat dzieciństwa i dorastania. Wraz z nim przenosimy się do świata, który dawno przeminął. Polska, choć pogrążona w powojennej biedzie, pachnie świeżym chlebem, smakuje zbieranymi w lesie jagodami i grzybami. Obok obrazków z Podkarpacia pojawiają się wspomnienia ze studiów we Wrocławiu. Opowieść o 600-kilometrowej podróży rowerem do domu obfituje w zabawne przygody. Jednak nawet beztroskim nocom pod namiotem towarzyszą mroczne duchy wojennej przeszłości.

 

Józef Soszyński – (ur. 1940) polski rzeźbiarz i pisarz. Pochodzi z Jarosławia nad Sanem, a dzieciństwo spędził w Nisku. Uczył się i studiował we Wrocławiu. W drugiej połowie życia przeprowadził się w Bieszczady, które ponownie połączyły jego życiorys z Sanem. Zadebiutował w 2012 roku zbiorem opowiadań „Sznurek”. Trzy lata później ukazał się kolejny zbiór opowieści o świecie Soszyńskiego – „Obrazki”.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »