Szaleństwo w ciemnościach. Tragiczna historia zaginięcia statku Erebus - Michael Palin

Szaleństwo w ciemnościach. Tragiczna historia zaginięcia statku Erebus

Michael Palin

47,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Heraclon International Sp. z o.o.
ISBN 978-83-8334-606-9
Data wydania 24 stycznia 2024
Język: Polski
Czas: 13 godz. 15 min.
Rozmiar pliku: 662,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
47,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

HMS „Erebus” był jednym z najwspanialszych okrętów, weteranem przełomowych ekspedycji na krańce świata. W 1848 roku wraz z siostrzaną jednostką HMS „Terror” i 129 członkami wyprawy zaginął w Arktyce podczas próby wytyczenia trasy przez Przejście Północno-Zachodnie, a jego los spowiła mgła tajemnicy. W 2014 roku został odnaleziony. Oto jego historia. Książka „Szaleństwo w ciemnościach” to barwny opis doświadczeń tych, którzy jako pierwsi postawili stopę na Ziemi Wiktorii w Antarktydzie, a zaledwie kilka lat później jeden po drugim zamarzli w lodach Arktyki poza zasięgiem desperackich misji ratunkowych. To cudownie sugestywna relacja z prawdziwie niezwykłej przygody, wskrzeszonej przez podróżnika i gawędziarza. MICHAEL PALIN – GWIAZDA GRUPY MONTY PYTHONA I AUTOR PODRÓŻNICZYCH PROGRAMÓW TELEWIZYJNYCH.

„To niesamowita książka. Nie mogłem jej odłożyć” – Nicholas Crane.

„Bez reszty pochłania czytelnika” – „Sunday Times”.

„Wspaniała opowieść” – David Baddiel, „Daily Mail”.

„Barwny pamiętnik zgłębiania przez gwiazdę telewizji dziejów HMS »Erebus« oraz epickiej ekspedycji polarnej, napisany w żywy i skrupulatny sposób (...) Ujawnia wiele informacji zarówno o odkryciach, jak i Królewskiej Marynarce Wojennej w XIX wieku” – Sara Wheeler, „Observer”.

„Cóż to za książka (...) [Palin] wnosi do niej nie tylko umiejętności historyka i pisarza, lecz także podróżnika” – Dan Snow.

„Żywy, sugestywny tekst” – Erica Wagner, „Financial Times”.

„Wszyscy o niej mówią (...) Genialna książka” – Chris Evans, BBC Radio 2.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »