Stephen Hawking. Część I: Dzieciństwo i młodość (lata 1942 -1965) - Andrzej Łętowski

Stephen Hawking. Część I: Dzieciństwo i młodość (lata 1942 -1965)

Andrzej Łętowski

14,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-67060-05-9
Data wydania 12 września 2021
Język: Polski
Czas: 1 godz. 21 min.
Rozmiar pliku: 163,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
14,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Stephen Hawking zapisał się w historii jako jeden z najsłynniejszych fizyków teoretycznych zgłębiających tematykę grawitacji kwantowej oraz czarnych dziur. Nieuleczalna choroba nie zdołała odebrać mu czerpania radości z życia, nauki i chęci ciągłego odkrywania przed nami tajemnic Wszechświata.

Co wpłynęło na zainteresowanie się przez Stephena Hawkinga astrofizyką? Jak wyglądało dzieciństwo i lata młodości przyszłego profesora? Czy błysk jego geniuszu był dostrzegalny już we wczesnych latach edukacji? Jak układały się jego stosunki z rówieśnikami oraz nauczycielami?

„Stephen Hawking. Bardzo krótka opowieść o jego życiu. Część I” odpowiada zarówno na postawione wyżej pytania, jak i przybliża szereg innych interesujących wątków z życia astrofizyka. Audiobook eksponuje rozdział z dzieciństwa bohatera, umożliwia poznanie jego najbliższej rodziny, opisuje atmosferę panującą w domu Hawkingów oraz skupia się na poszczególnych szczeblach edukacji naukowca. Ponadto odsłania przed słuchaczem jego charakter, zdradza dziecięce i młodzieńcze hobby badacza. Z tej części biografii dowiemy się o pierwszych przyjaźniach i związkach bohatera, a także poznamy rozwój choroby, która mimo wyniszczania ciała, nie zdołała wygrać z genialnym umysłem Stephena Hawkinga.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »