Śmiech śmiechem Część 2 - Stefan Wiechecki

Śmiech śmiechem Część 2

Stefan Wiechecki "Wiech"

11,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Audioclub
ISBN 978-83-60339-35-0
Data wydania 6 grudnia 2007
Język: Polski
Czas: 2 godz. 10 min.
Rozmiar pliku: 239,6 MB
Zabezpieczenie: Brak
11,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Niezrównany mistrz polskiego i warszawskiego humoru w II części zbioru pt. „Śmiech śmiechem” przedstawia najbardziej zabawne, zarówno przedwojenne, jak i powojenne humoreski i reportaże. Mimo upływu lat, od chwili ich napisania niezmiennie bawią i przypominają nam, jak wyglądała dawna Warszawa i jakimi sprawami zajmowali się jej mieszkańcy. Ale nie sam język zadecydował o powodzeniu felietonów Wiecha. Istotnym ich elementem jest soczysty, łagodny i przyjazny humor, a także wyraziste i barwne postaci.

Antoni Słonimski, uzasadniając zgłoszenie Wiecha do nagrody Akademii Niezależnych napisał: „Wolę książkę, która ma niepoważne zamierzenia i poważne osiągnięcia od dzieł, które mają poważne zamierzenia i niepoważne osiągnięcia”. Nie dziwi zatem, że Wiecha czyta już czwarte pokolenie! Teraz możemy go także posłuchać. I to w świetnej interpretacji Zbigniewa Buczkowskiego.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »