Sekrety Wrocławia - Tamara Barriga

Sekrety Wrocławia

Tamara Barriga

32,95 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Heraclon International Sp. z o.o.
ISBN 978-83-8334-216-0
Data wydania 11 stycznia 2023
Język: Polski
Czas: 5 godz. 46 min.
Rozmiar pliku: 293,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
32,95 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Słynie jako miasto mostów. Zachwyca architekturą. Uwodzi i obiecuje moc ekscytujących wrażeń. Wrocław od lat niczym niepokojąco piękna kobieta urzeka i skrywa sekrety… Tamara Barriga z pasją i odwagą wnika w nieodkryte dotąd tajemnice Wrocławia. Zdradza, dlaczego w Mrówkowcu mieszka się luksusowo i… nieznośnie.

Opowiada o ludziach, którzy wyróżniali się mądrością, pracowitością, a w końcu zapisali się w historii miasta i nie tylko: profesor Alzheimer, Otfrid Foerster – lekarz Lenina, Sir Gutmann – ojciec igrzysk paraolimpijskich czy profesor Tołpa – wierzący w leczniczą moc torfu. W tej książce nie zabrakło także tego, co nieprzewidywalne, nieobliczalne i często tragiczne. Śmierć niemieckiego zoo, krwawe juwenalia, epidemia, w wyniku której zamknięto wjazd do miasta…

To wszystko o niezwykłym Wrocławiu. I jeszcze więcej, bo w stolicy Dolnego Śląska rodzą się twórcze rozwiązania, których przykładem: dom nazywany polskim igloo, nowoczesne centrum medyczne czy legendarne komputery Odra.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »