Sekrety Katowic - Michał Bulsa

Sekrety Katowic

Michał Bulsa

32,95 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Heraclon International Sp. z o.o.
ISBN 978-83-8334-218-4
Data wydania 11 stycznia 2023
Język: Polski
Czas: 6 godz. 11 min.
Rozmiar pliku: 312,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
32,95 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Katowice nieustannie intrygują odwiedzających je podróżnych i zachwycają swoich mieszkańców. Wśród efektownej architektury i urokliwych zakątków górniczych osiedli miasto skrywa nieznaną stronę.

Autorzy odnajdują tajemnicze historie i zapomniane miejsca. Z pasją opowiadają o zaskakujących wydarzeniach i niezwykłych ludziach. Przeszłość nieustannie splata się z teraźniejszością. Burmistrz ucieka z miejską kasą, kultowy Spodek czeka na Fidela Castro, a w jednej z podstawówek instaluje się bimbrownia! Wszystko dynamicznie się zmienia i już na następnej stronie Witkacy śni o asymetrycznej damie, Kiepura się żeni, a uparty starzec blokuje budowę autostrady. Nagle całe miasto ogarnia żądza… Żądza pieniądza! Wszyscy szaleją za „Karolinką”.

Na chwilę Katowice nieruchomieją, żegnając powstańczego dyktatora, ale po chwili znowu czytamy o wieży Bismarcka, górniczym osiedlu ogrodzie, aborcyjnym podziemiu i dworcu kolei żelaznej.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »