Rozwój osobisty kluczem do sukcesu - Ryszard Krupiński

Rozwój osobisty kluczem do sukcesu

Ryszard Krupiński

19,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Psychoskok
ISBN 978-83-7900-096-8
Data wydania 9 lipca 2013
Język: Polski
Czas: 2 godz. 34 min.
Rozmiar pliku: 122,2 MB
Zabezpieczenie: Brak
19,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis


Ze wstępu

Propozycja literatury psychologiczno – motywacyjnej dostępnej w księgarniach jest niezwykle szeroka. Jednak większość książek ma albo charakter naukowy, mało czytelny i niezrozumiały dla zwykłego Kowalskiego, albo też opisuje zjawiska fragmentarycznie, koncentrując się na wąskiej perspektywie. Możemy odnaleźć szereg poradników, które uczą i pouczają nas jak się zmotywować, odnieść sukces, zostać mistrzem komunikacji, być dobrym rodzicem, bogacić się, uprawiając myślenie pozytywne, stać się superhandlowcem lub sprzedawcą, zakodować podświadomość i wiele innych. Poradniki te w dużym stopniu traktują ludzkie dążenia przedmiotowo, separując konkretne określone umiejętności i cechy od reszty osobowości. Wiele z nich w swojej perswazji każe nam naiwnie wierzyć, że życie jest proste i za pomocą kilku mentalnych sztuczek i nowych zachowań możemy je odmienić diametralnie, szybko i bez bólu. Jeśli w to wierzysz Drogi Czytelniku, to proszę – szprycuj się do woli tą infantylną wiarą w swoje potężne predyspozycje. Tylko później nie miej do nikogo pretensji, że straciłeś czas i realne możliwości rozwoju osobistego.

Zamiast zapychać sobie umysł utopijnymi mrzonkami możesz spróbować spojrzeć na siebie i swoje życie bardziej realnie. Proponuję Ci przegląd i weryfikację swoich przekonań, postaw, potencjalnych osobistych zasobów, emocjonalnej władzy nad sobą, dążeń, psychologicznych problemów, wewnętrznych konfliktów. Rozpoczynam z Tobą dialog, uruchamiam pytania i wątpliwości, przemycam refleksję pod osobistą rozwagę. Skądkolwiek startujemy, możemy zmienić swoje życie we wszystkich lub wybranych obszarach aktywności i zaangażowania. Możemy budować harmonię i doświadczać szczęścia, rozwijać umiejętności społeczne i zawodowe, osiągać sens i realizować potencjał. Naprawdę jesteśmy zdolni do wyżyn, o których dzisiaj boimy się nawet marzyć. Ale pod warunkiem, że odważnie staniemy do walki ze sobą o siebie samego.

Książka Ryszarda Krupińskiego „Rozwój osobisty kluczem do sukcesu” stanowi sugestię, lecz nie zawiera gotowych odpowiedzi ani scenariuszy kariery i szczęścia, gdyż takich po prostu nie ma. Pomimo elementarnego podobieństwa w swojej naturze, każdy z nas jest inny, skomponowany z odmiennych doświadczeń i wpływów. Dlatego odpowiedzi i pomysł na życie również mamy różne i tylko my sami mamy sposobność odnaleźć swoją unikalność i miejsce w przestrzeni samorealizacji. Cykl składa się z 52 medytacji, symbolicznie odzwierciedlających liczbę tygodni w roku. Rozważania dotyczą najważniejszych obszarów i naszych codziennych zmagań, od filozofii sukcesu po moralność i wiarę, od agresji po miłość, od beznadziejnego trwania po szczęście i satysfakcję z życia, od przeszłości po przyszłość.

Spis treści


Słowo wstępne   
Agresja i przemoc   
Bieda   
Bóg   
Bunt   
Być czy mieć?   
Determinacja   
Dramat śmiertelnej choroby   
Emocje i uczucia   
Horoskop i wróżba   
Karykatura szkoły   
Kryzys   
Marzenia   
Mentalne kajdany   
Miłość   
Moralność   
Motywacja   
Motywacja dna   
Nadzieja   
Nauka   
Niecierpliwość   
Niedomówienia   
Pieniądze   
Planowanie   
Plotkarstwo   
Porażka   
Potencjał   
Pozytywne myślenie   
Praca   
Problemy   
Przeszłość   
Przeznaczenie   
Przyszłość    
Pustka   
Relaks   
Rozwój osobisty   
Samorealizacja   
Samotność    
Sens życia   
Spokój   
Sukces   
Szambo   
Tożsamość i przynależność    
Uzależnienie   
Wdzięczność   
Wiara   
Wolność   
Wrażliwość   
Wychowanie   
Wyobraźnia   
Zaufanie   
Życie to szachy   
Życiowa szansa

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »