Rozstanie z Narcyzem. Cztery kroki, które pomogą Ci odejść -

Rozstanie z Narcyzem. Cztery kroki, które pomogą Ci odejść

51,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-67225-68-7
Data wydania 5 lipca 2024
Język: Polski
Czas: 3 godz. 28 min.
Rozmiar pliku: 167,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
51,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Książka "Cztery kroki, które pomogą Ci odejść" z serii „Rozstanie z Narcyzem” stanowi pierwszą część terapii "TakoTsubo". Dotyczy uzdrawiania "Zespołu Złamanego Serca". Rzuca światło na trudne momenty rozstania z toksyczną osobą, które nas osłabiają, powodują spory chaos i zmiany w życiu. Mówi o tym, jak najprościej rozstać się w czterech krokach i ochronić siebie. To niezastąpiony przewodnik szczególnie dla tych, którzy zmierzają w kierunku odejścia z relacji lub podjęli decyzję i są już w trakcie procesu zmian. Autorka zgłębia tajemnice psychiki i emocji obu stron konfliktu, ukazując słuchaczom "czerwone lampki ostrzegawcze". Daje wskazówki jak rozpoznać toksyczne relacje, jak odzyskać własną siłę, pewność siebie i odwagę oraz jak przetrwać proces rozstania i zrozumieć, co faktycznie miało miejsce. Należy wspomnieć, iż słowo "narcyz" w tym kontekście ma znaczenie tak męskie, jak również żeńskie - "narcyza".

Autorka nie tylko analizuje mechanizmy działania narcyzów, psychopatów, manipulatorów i innych toksycznych partnerów, lecz również oferuje praktyczne strategie, które pomogą czytelnikom wyjść z tego trudnego doświadczenia, stać się silniejszym i bardziej świadomym człowiekiem. Jedną z nich jest uświadomienie sobie, że zamiast generować negatywne emocje i patrzeć w ciemność otchłani przez pryzmat "upiorów przeszłości", lepiej jest zmienić wektor koncentracji uwagi i skierować go w jasną stronę życia. Poruszany przez autorkę temat "niepogrzebanych upiorów" brzmi intrygująco. Jest to metafora dla trudnych doświadczeń z przeszłości, które mogą przez długie lata wpływać na życie człowieka, nawet jeśli wydaje się, że zostały one już pogrzebane. Autorka skupia się na tej koncepcji, eksplorując zagadnienie nieprzepracowanych emocji, traum i toksycznych relacje, które mogą nadal wpływać na ludzką codzienność. Ważne jest, aby zrozumieć, iż ignorowanie tych "upiorów" nie sprawi, że znikną. Warto zrozumieć, iż czas niekoniecznie leczy rany. Jeśli nie wyciągniemy nauki z doświadczenia - samo się nic nie zadzieje. Konfrontacja ze swoimi "cieniami" i związanymi z nimi emocjami, uświadomienie sobie ich przyczyn i miejsca w ciele oraz poszukanie rozwiązań, może być kluczem do uzdrowienia traumy, emocji i bólu, a zarazem poszerzenia strefy komfortu.

Przeprowadzając słuchacza przez proces tego niezwykłego rozwoju osobistego, uczy nowego sposobu obserwacji i komunikacji, proponują zmienny od samego siebie, uzdrawiając swoje konflikty wewnętrzne, nieużyteczne przekonania i reakcje na bodźce z zewnątrz. Zapewnia czytelnikom narzędzia i wskazówki, które pomogą im zmierzyć się z trudną przeszłością, uwolnić emocje obwiniania siebie i innych, osiągnąć uzdrowienie i spokój wewnętrzny oraz pozwolą na samodzielność i samorealizację. Stosuje też wiele metafor. Jedna z nich jest fascynująca i bardzo obrazowa. Porównuje różne życiowe aspekty do planet odwiedzanych przez istoty o różnej częstotliwości - czy to wibracja radości i motywacji, czy też toksyczne i osłabiające energie, jakie zawiera aura "Energetycznych Przybyszów". To doskonale oddaje różnorodność wpływów, których doświadczamy w życiu. Podkreśla również wagę świadomości naszych reakcji i interakcji z tymi osobami, aby móc kształtować swoje życie w sposób bardziej świadomy, harmonijny i zgodny z osobistymi wartościami.

Książka podkreśla istotną kwestię, iż ludzie poprzez słowa i zachowanie wyrażają swoje własne doświadczenia, przekonania i emocje, a te niekoniecznie odnoszą się bezpośrednio do innych osób - nie zawsze odzwierciedlają naszą rzeczywistą wartość. To ważne przesłanie dla czytelnika, aby nie brał do siebie zbyt osobiście tego, co mówią inni, i aby nie pozwolił na to, by cudze słowa wpływały na poczucie jego własnej wartości i tożsamości. Autorka pomaga lepiej zrozumieć siebie i śmiało wytyczać swoje granice po to, aby nie pozwolić, by cudze opinie wpłynęły na naszą własną samoocenę.

Książka ta należy do serii "Rozstanie z Narcyzem" i stanowi część terapii "On Broken-Heart Syndrom and the Possibility of Resilience", zwanej po japońsku "TakoTsubo". Dzięki tej serii czytelnicy będą mieć szansę na odzyskanie kontroli nad własnym życiem i znalezienie spokoju wewnętrznego po trudnych doświadczeniach związanych z toksycznymi relacjami. Pozwól sobie na odkrycie nowych możliwości i zastosowanie praktycznych wskazówek, które pomogą Ci przejść przez trudne chwile rozstania. Twój pierwszy krok do lepszego jutra zaczyna się teraz!

Spis treści

Spis treści:

 

Dedykacja

Podziękowania

Cztery kroki, które pomogą Ci odejść

 

ROZDZIAŁ I

Daj zrozumienie sobie i innym

Cztery indyjskie prawa duchowe

 

ROZDZIAŁ II

Niepogrzebane „upiory” nigdy nie umierają

Skąd biorą się negatywne emocje i jakie są ich konsekwencje?

 

ROZDZIAŁ III

Uwolnij się od obwiniania siebie i innych

Gotowość do rezygnacji z obwiniania!

 

ROZDZIAŁ IV

Na co zasługujesz? Daj sobie pozwolenie na zmiany

Czy Twoja historia jest dobra czy zła?

Odpowiedzialność za własne życie, jako droga do uzdrowienia po relacji z narcyzem

Zakończenie

O Serii „Rozstanie z Narcyzem”: Cel Powstania i Opis Kolejnych Tomów Książek

Od Wydawcy

O autorce książki

YouTube - Dr Renata Zarzycka

Spis artykułów naukowych i książek