Prawda o hitleryzmie. Hitler od malarza do kanclerza - H.S.

Prawda o hitleryzmie. Hitler od malarza do kanclerza

H.S.

9,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-67060-06-6
Data wydania 4 października 2021
Język: Polski
Czas: 1 godz. 11 min.
Rozmiar pliku: 143,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
9,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

„Prawda o hitleryzmie. Hitler od malarza do kanclerza” to publikacja autorstwa anonimowego żydowskiego uciekiniera z III Rzeszy. Powstała w 1933 roku i stanowi przejmujące świadectwo ówczesnej sytuacji w Niemczech. Autor opisuje proces dochodzenia Adolfa Hitlera do władzy i formowania przez niego nazistowskiego systemu – zbrodniczej machiny, która doprowadziła do śmierci około 60 milionów ludzi.

Celem, który przyświecał autorowi było przedstawienie oraz wyjaśnienie aktualnej sytuacji w Niemczech, które już na początku lat trzydziestych cechował stale przybierający na sile antysemityzm. Twórca zestawia wrogie Żydom nastroje niemieckie z polską otwartością i tolerancją. Książka przytacza również świadectwa antysemityzmu mające miejsce w bardziej odległej historii Europy. Obnaża totalitarny mechanizm, budujący swoje wpływy w oparciu o oszczerstwa, przemoc i manipulację.

Publikacja, dzięki przedstawionej w niej relacji osoby będącej w centrum ówczesnych wydarzeń politycznych, pozwala spojrzeć na tragiczne w skutkach działania Hitlera z nieco bliższej perspektywy. Umożliwia też zrozumienie, w jaki sposób pozornie nic nie znaczące zmiany w polityce mogą doprowadzić do tragicznych skutków…

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »