Polski El Greco. Nieprawdopodobna historia - Katarzyna J. Kowalska

Polski El Greco. Nieprawdopodobna historia

Katarzyna J. Kowalska

42,00 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-67718-29-5
Data wydania 8 lipca 2023
Język: Polski
Czas: 8 godz. 13 min.
Rozmiar pliku: 395,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
42,00 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

To nieprawdopodobna historia, odkrywająca jedną z największych tajemnic polskiej historii sztuki. Kiedy w 1964 roku dwie młode badaczki sztuki, Izabella Galicka i Hanna Sygietyńska, spostrzegły na plebanii w Kosowie Lackim zniszczony pociemniały obraz, sądziły, że ich odkrycie będzie sensacją w świecie sztuki. Tymczasem Ekstaza św. Franciszka pędzla El Greca zniknęła na dziesięciolecia – o starannie ukrytym obrazie przypominali jedynie co pewien czas dziennikarze. Dzieło artysty z Toledo dopiero po czterdziestu latach zostało wystawione dla publiczności. Co się jednak z nim działo przez dekady i jak próbowano rozwiązać spór o jego autentyczność?

Katarzyna J Kowalska – dziennikarka i reporterka. Zrealizowała setki materiałów i relacji z wydarzeń kulturalnych jako dziennikarka „Panoramy” w TVP. Jej reportaże o tematyce kulturalnej i historycznej były emitowane na antenach TVP INFO i TVP2.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »