Pieść na mroczne czasy - Ian Rankin

Pieść na mroczne czasy

Ian Rankin

43,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Albatros
ISBN 978-83-6775-908-3
Data wydania 26 lipca 2023
Język: Polski
Czas: 13 godz. 0 min.
Rozmiar pliku: 649,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
43,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Kryminał z kultowym Inspektorem Rebusem, który nigdy się nie poddaje.

I udowadnia, że w ściganiu przestępców nadal jest niezrównanym mistrzem,

Nawet jeśli czasami musi „lekko” złamać prawo albo minąć się z prawdą.

John Rebus nigdy nie potrafił pogodzić swojego zawodu z życiem osobistym. Pracę przedkładał nad rodzinę. Zdarzało się jednak, że musiał zmieniać priorytety, jak przed laty, gdy zabójca, którego ścigał, porwał jego córkę. Teraz też jest powiązana z przestępstwem, ale nie jest już ofiarą, lecz główną podejrzaną.

Mieszkająca na północnym wybrzeżu Szkocji Samantha dzwoni do ojca w środku nocy i informuje go, że przed dwoma dniami zaginął jej partner, Keith Grant. Rebus, nie zwlekając, jedzie do córki i na miejscu przekonuje się, że policja nie podchodzi do sprawy poważnie.

Jak to on, postanawia sam przeprowadzić dochodzenie. Ale tym śledztwo jest inne, i wcale nie proste, bo Rebus nie wie, czy powinien być dobrym ojcem, czy profesjonalnym detektywem. A kiedy znajduje zwłoki Keitha na terenie obozu internowania z czasów II wojny światowej, zdaje sobie sprawę, że córka stanie się główną podejrzaną, i jego wątpliwości tylko się pogłębiają.

W przeszłości zdarzało się, że przeczuwał, jak bolesne mogą być dla niego rezultaty śledztwa, a mimo to nie ustawał w dążeniu do prawdy. Tym razem chyba wolałby jej nie poznać.

Znakomita powieść z proroczym tytułem. Rankin nie opuszcza żadnej nuty; połączone, nadają tej książce niezwykłą atmosferę.

„South Florida Sun-Sentinel”

W tej – dwudziestej trzeciej – odsłonie Rebusa bohater jest równie wyrazisty, zdesperowany i złośliwy jak we wcześniejszych.

„The Wall Street Journal”

Szkockie kryminały z gatunku tartan noir idą galopem naprzód, a Rankin nadal przewodzi szarży.

„Booklist”

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »