Pierwszy Glina: Żołnierze miłujący -

Pierwszy Glina: Żołnierze miłujący

19,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-7995-395-0
Data wydania 1 listopada 2020
Język: Polski
Czas: 4 godz. 56 min.
Rozmiar pliku: 594,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
19,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

"W grudniu 1807 roku spokojnym warszawskim Żoliborzem wstrząsa potężny wybuch, który niszczy pałacyk zajmowany przez oficera armii napoleońskiej. Policjanci z nowo utworzonego Wydziału Śledczego wszczynają dochodzenie, ale szybko zostają odsunięci od sprawy przez Francuzów. Nie dają za wygraną, bo Warszawa to ich miasto i żabojady nie będą się tutaj szarogęsić. Szybko okazuje się, że afera sięga samych szczytów władz Księstwa Warszawskiego…

 

„Pierwszy Glina” pokazuje początki funkcjonowania pierwszej polskiej policji śledczej z prawdziwego zdarzenia, zajmującej się rozwiązywaniem poważnych zagadek kryminalnych. Jej twórcą był legendarny stróż prawa, Augustyn Feliks Gliński (1762-1828), człek prawy i wielkiego serca, a dla przestępców bezlitosny. Podziwiający pana Augustyna prosty lud warszawski przezwał go Gliną.

Oto pierwsza z historii o „generale policjantów”, pamięć o którym żyje do dziś w przezwisku polskich policjantów."

 

 

 

Andrzej Sawicki urodził się w 1974 roku. Posiada tytuł inżyniera chemika. Uwielbia eksperymentować nie tylko z substancjami, ale też z losami bohaterów swoich powieści. Zadebiutował w 2004 roku w czasopiśmie internetowym Fahrenheit. Dotąd wydał 29 powieści i opowiadań, które niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony fanów fantasy i science fiction.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »