Pani na Kopicach - Gabriela Anna Kańtor

Pani na Kopicach

Gabriela Anna Kańtor

29,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-66807-18-1
Data wydania 4 luty 2020
Język: Polski
Czas: 5 godz. 1 min.
Rozmiar pliku: 643 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
29,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Joanna Gryzik – półsierota z obszarów podkopalnianej biedy, stała się panią bajkowego pałacu w Kopicach i pierwszą kobietą biznesu w tej części Europy. 

Nawet gdyby klasycy baśni bardzo się starali, nie wymyśliliby tej historii, takiego widowiskowego dalszego ciągu losów „Śląskiego Kopciuszka”. 

Wszystko to wydarzyło się naprawdę, wiele lat czekając na odkrycie i opisanie. Pani na Kopicach to swoiste herstory, oddanie głosu kobiecie, która żyła w XIX wieku i teoretycznie głosu nie mając, zmieniła jednak świat wokół siebie, pokazując, że warto wyłamać się z konwenansów epoki.
„Pani na Kopicach" to prawdziwa historia kobiety, która pokazała, że kobiety są silne, przedsiębiorcze i umieją zarządzać, potrafią połączyć szczęśliwe życie rodzinne z zarządzaniem wielkim majątkiem oraz pracą na rzecz potrzebujących. 

Zachęcamy do poznania niezwykłych losów hrabiny Joanny Schaffgotch von Schomberg-Godulli – nie tylko mieszkańców Śląska!
Zapraszamy do przesłuchania pierwszej części cyklu pt. „Śląski Kopciuszek”.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »