Pamiętniki z życia Ewy Felińskiej. Tom II - Ewa Felińska

Pamiętniki z życia Ewy Felińskiej. Tom II

Ewa Felińska

20,00 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-66561-14-4
Data wydania 31 grudnia 2020
Język: Polski
Czas: 13 godz. 3 min.
Rozmiar pliku: 1,5 GB
Zabezpieczenie: Znak wodny
20,00 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

„Kochane Dzieci, …

Jeżeli te pamiętniki mogą mieć jakąś wartość, wyjąwszy uczuciową, to chyba tę, że przeżywszy lat sześćdziesiąt, dotknąwszy różnych szczebli towarzystwa, żyjąc w epoce dziwnych i niepospolitych przewrotów, nie tylko w kraju naszym, ale i w obcych, byłam świadkiem naocznym, jak nasze towarzystwo ulegając silnym wpływom zewnętrznym i wewnętrznym, nagle się przekształcało zrzucając dawną postać, a przyoblekając nową.”

 

TOM II

Tom poświęcony młodości i dorastaniu. Ewa Felińska napisała go już jako dojrzała osoba, matka dzieciom, barwne wspomnienia przeplatając rozmyślaniami o wychowaniu: co sprawia, że dzieci wyrastają na porządnych ludzi? Komu warto powierzać na wychowanie swoje dzieci? Refleksje te są tym ciekawsze, że sama była zmuszona zostawić w Polsce sześcioro niedorosłych dzieci, gdy została zesłana na Syberię. W tomie drugim nie widać jednak przyszłości, a młodość: pogodną i spokojną.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »