Opowieść o Sindbadzie żeglarzu - Bolesław Leśmian, Różni Autorzy

Opowieść o Sindbadzie żeglarzu

Bolesław Leśmian, Różni Autorzy

24,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 9788367739818
Data wydania 26 marca 2024
Język: Polski
Czas: 6 godz. 49 min.
Rozmiar pliku: 329,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
24,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Seria “Baśnie 1000 i jednej nocy” to niezwykła kolekcja opowieści z Orientu, które urzekają swoją fantazją, humorem i mądrością.

Zostały spisane przez różnych autorów w ciągu kilku wieków i pochodzą z różnych kultur, takich jak arabska, perska, indyjska i turecka. Wszystkie baśnie łączy postać Szeherezady, która opowiada je swojemu mężowi, sułtanowi Szahrijarowi, aby ocalić swoje życie i zmienić jego okrucieństwo w miłość.

Wśród baśni znajdziemy takie słynne historie jak “Aladyn i czarodziejska lampa”, “Ali Baba i czterdziestu rozbójników”, “Opowieść o Sindbadzie Żeglarzu” i wiele innych. Są to opowieści pełne przygód, romansów, niespodzianek i cudów, które zachwycają czytelników i słuchaczy od wieków.

Seria obejmuje piętnaście baśni w tłumaczeniu i opracowaniu Bolesława Leśmiana, jednego z najwybitniejszych polskich poetów.

Niniejszy zbiór obejmuje baśnie: 1. Opowieść o Sindbadzie Żeglarzu 2. Opowieść o ubogim szewcu Maarufie 3. Opowieść o mistrzu Hasanie el-Habbalu

© 2024 Wydawnictwo Błysk (Audiobook): 9788367739818

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »