Nikola Tesla. Cudowny umysł. Część 4. Autokreacja supermana - John Joseph O'Neill

Nikola Tesla. Cudowny umysł. Część 4. Autokreacja supermana

John Joseph O'Neill

24,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 9788367563840
Data wydania 9 luty 2024
Język: Polski
Czas: 55 min.
Rozmiar pliku: 44,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
24,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Książka „Nikola Tesla. Cudowny umysł” napisana przez zdobywcę nagrody Pulitzera Johna Josepha O’Neilla to najintymniejsza biografia serbskiego geniusza i pioniera elektrotechniki, którego sam Albert Einstein nazwał „najmądrzejszym człowiekiem na świecie”. Autor przez wiele lat utrzymywał z Teslą przyjacielskie relacje. Podczas swojej dziennikarskiej kariery żywo interesował się rozwojem nauki, co pozwoliło mu zbliżyć się do stroniącego od ludzi wynalazcy i zrozumieć jego niemal szaleńczą pasję do kreowania nowatorskich urządzeń i teorii.

Część czwarta biografii odpowiada m.in. na pytania: - dlaczego Tesla sprzeciwiał się najnowszym osiągnięciom fizyki przełomu XIX i XX wieku, - jak działał niezwykły umysł Serba, który potrafił wizualizować sobie wynalazki, - jakich rad udzielał Tesla naukowcom i przedsiębiorcom, - czy wreszcie, z czego wynalazca utrzymywał się w ostatnich latach życia.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »