Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Księgi prorockie - Magda Grabowska

Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Księgi prorockie

Magda Grabowska

19,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-66665-93-4
Data wydania 7 grudnia 2022
Język: Polski
Czas: 10 godz. 37 min.
Rozmiar pliku: 511,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
19,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

„Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Księgi prorockie” to druga, po „Pięcioksięgu”, część serii opowiadającej o życiu biblijnych kobiet. Zwyczajnych, a momentami nadzwyczajnych, dzięki którym możemy przeobrażać własne myślenie i działanie. Kontynuując podróż po Starym Testamencie, tym razem przyjrzymy się słynnym dziejom m.in. Rachab, Debory, Batszeby i Dalily. Poznamy też bezimienne bohaterki, które zwykle pozostają w cieniu większych opowieści biblijnych: młodą służącą żony wodza Naamana, kobietę z Tekoa, kobietę z Abel. One wszystkie uczą nas czegoś o czasach biblijnych i działaniu proroków, o Bogu i o nas samych.

Ta książka to swego rodzaju przyjaciółka. Biblijne bohaterki występują nie jako odległe postacie historyczne, lecz jako towarzyszki drogi dla współczesnej kobiety. To nie tylko książka do przeczytania i odłożenia na półkę, ale do przeżycia razem z kobietami, które wobec życiowych dylematów, dzięki wierze w Boga oraz wsparciu bliskich im osób, potrafiły wzrastać oraz wpłynąć na bieg historii. Kobiety i mężczyźni znajdą tu wiele cennych inspiracji do codziennego życia.

o. Paweł Drobot CSsR,  duszpasterz kobiet Archidiecezji Warszawskiej

„Niezapomniane. Bohaterki Biblii” to lektura pozwalająca dostrzec potrzebę powrotu do prawdziwej kobiecości opartej na zamyśle Boga. Poznane historie starotestamentalnych kobiet przeniosą Cię w inną rzeczywistość. Chcesz się przekonać? Zacznij czytać! Zdziwisz się, jak wiele podobieństw kryje się między Tobą a nimi, a także ile mądrości zaczerpniesz z ich Bożego prowadzenia.

Magdalena Czech, założycielka strony i kanału YouTube Idź ze swoją siłą

Kobieta interesująca, intrygująca, czyli właściwie jaka? Świat mediów, ścianek i wywiadów serwuje nam kanony współczesnego kobiecego piękna. Internet jest ich pełen. One stanowią jednak tylko iluzję, fatamorganę. Biblia to źródło prawdziwego piękna, także kobiecego. Tego, którego wyznacznikami nie są uroda i status społeczny. Autorka „Niezapomnianych” ukazuje nam właśnie takie kobiety – bez retuszu zarówno w przywołanych tekstach biblijnych, jak i w ich opisach. Ponadto pozostawia przestrzeń na osobistą refleksję, która finalnie skłania do poszukania odpowiedzi na pytanie: „Jakie piękno chcę z siebie wydobywać, jakim pięknem chcę błyszczeć?”.

Klaudia Naczke-Wójcik, żona, mama i autorka bloga my.slow_life

O autorce:

Magda Grabowska przez ponad 35 lat była zaangażowana w działalność misyjną i ewangelizacyjną międzynarodowego, międzywyznaniowego ruchu chrześcijańskiego „Agape” (Campus Crusade for Christ). Wraz z mężem prowadziła Służbę Rodzinie. Jest doradcą małżeńskim i rodzinnym, wykładowcą na konferencjach i seminariach dla małżeństw, rodziców i narzeczonych oraz na biblijnych konferencjach i rekolekcjach dla kobiet. Współautorka podręcznika do przygotowania do życia w rodzinie Zanim wybierzesz…, autorka książek: Kobieta warta królestwa, Klucze do Pokoju oraz książek dla dzieci: Wielka wędrówka i Cudowna przemiana.

O serii:

„Niezapomniane. Bohaterki Biblii” to seria poświęcona kobietom, które pojawiają się na kartach Pisma Świętego. Autorka serii, Magda Grabowska, przedstawia je nam jak przyjaciółki, rozważając wydarzenia z ich życia na tle społeczeństwa i kultury, w jakich żyły, co pozwala nam je lepiej zrozumieć. Wprowadza nas też w kontekst radości, jakich doświadczały, oraz zmagań, z jakimi się mierzyły. Dzięki biblijnym bohaterkom możemy odkrywać własną kobiecą tożsamość, przeobrażać myślenie i działanie oraz uczyć się rozpoznawać Bożą obecność w każdym zdarzeniu codzienności.

Spis treści

Wstęp 7

Rozdział I: Rachab 15

Rozdział II: Machla, Noa, Chogla, Milka, Tirsa 37

Rozdział III: Aksa 51

Rozdział IV: Debora 59

Rozdział V: Jael 77

Rozdział VI: Córka Jeftego 87

Rozdział VII: Pani Manoachowa 99

Rozdział VIII: Żona Samsona i Dalila 119

Rozdział IX: Matka Mikajehu 137

Rozdział X: Żona lewity 149

Rozdział XI: Anna i Peninna 165

Rozdział XII: Mikal i Merab 197

Rozdział XIII: Abigail 217

Rozdział XIV: Batszeba 233

Rozdział XV: Tamar 253

Rozdział XVI: Kobieta z Tekoa i kobieta z Abel 263

Rozdział XVII: Abiszag 275

Rozdział XVIII: Dwie matki 281

Rozdział XIX: Królowa Saby 291

Rozdział XX: Wdowa z Sarepty 303

Rozdział XXI: Izebel 317

Rozdział XXII: Zadłu-Żona 327

Rozdział XXIII: Kobieta z Szunem 337

Rozdział XXIV: Młoda służąca 359

Rozdział XXV: Atalia 369

Rozdział XXVI: Joszeba 381

Rozdział XXVII: Chulda 389

Rozdział XXVIII: Gomer 401

Zakończenie 413

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »