Nie oświadczam się - Wiesław Łuka

Nie oświadczam się

Wiesław Łuka

29,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Aleksandria
ISBN 978-83-66155-92-3
Data wydania 11 stycznia 2021
Język: Polski
Czas: 7 godz. 33 min.
Rozmiar pliku: 903,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
29,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

„Była to cicha i święta noc w miasteczku Połaniec. Rok 1976. Ludzie wyszli z pasterki, wsiedli do autobusu i ruszyli w kierunku Zrębina. Tak się nazywa ich
wieś nieopodal. Po drodze stało się nieodwracalne. Trzydziestu pasażerów patrzyło przez szyby, jak ono się dzieje. Sąsiedzi zabijali sąsiadów: młodą kobietę w ciąży, jej męża i nastoletniego brata.(…)

Niebywała zmowa milczenia mieszkańców Zrębina prawie się powiodła i Łuka pokazuje nam, jak to się mogło stać. Jego książka to reporterskie studium zła: przenikliwie zdokumentowane i świetnie napisane. To opowieść, która nieustannie wrze brawurowym językiem, bulgocze i kipi od imion, nazwisk, tysięcy szczegółów, wypowiedzi niekoniecznie na zasadniczy temat. To historia uniwersalna, ponadczasowa, ale jednak twardo osadzona w burym Peerelu. Jest więc też zapisem tamtej epoki. To reportaż totalny, jak o takich tekstach mawia Małgorzata Szejnert.”

Wojciech
Tochman
td {border: 1px solid #ccc;}br {mso-data-placement:same-cell;}

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »