Neurochirurg - Jay Jayamohan

Neurochirurg

Jay Jayamohan

29,95 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Heraclon International Sp. z o.o.
ISBN 978-83-8233-276-6
Data wydania 23 marca 2021
Język: Polski
Czas: 10 godz. 14 min.
Rozmiar pliku: 1,2 GB
Zabezpieczenie: Znak wodny
29,95 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Fascynująca dokładność i relacja z tego, co dzieje się na sali operacyjnej. Świetna książka z literatury faktu o tematyce medycznej.

Istnieją dwa sposoby na otwarcie głowy dziecka: elegancki i na szybko. Ja zazwyczaj golę włosy, nacinam skórę skalpelem a potem wypalam sobie drogę do kości za pomocą elektrycznego żegadła. Jest to powolna, precyzyjna metoda, która niemal nie pozostawia blizny, ale zajmuje dość dużo czasu. Czasu, którego – jak przypomina mi ciągły sygnał alarmu na monitorze pracy serca – nie mam.

W swojej pasjonującej i chwilami rozdzierającej serce książce, Jayamohan opisuje wzloty i upadki pracy na sali operacyjnej. Neurochirurg opowiada o tym, jak znajduje w sobie siłę do dalszej pracy. Chociaż los nie raz rzuca go na kolana, zawsze podnosi się po porażce i stawia czoło kolejnemu wyzwaniu.

„Neurochirurg” jest żywym, pasjonującym opisem pracy i życia Jayamohana. To portret człowieka zdeterminowanego, aby ocalić tak wiele istnień, jak tylko to możliwe.

 

„Zaufanie, które muszą mieć rodzice, jest bardzo ważne. Staram się zapewnić każdemu z pacjentów taką opiekę, jakiej bym chciał, gdyby to było moje dziecko. To największa obietnica, jaką mogę złożyć każdemu z nich. Dzieje się tak, nawet jeśli czasami nie podoba im się to, co słyszą”.

(z wywiadu autora dla THE BOOKSELLER)

 

„Oddział neurochirurgii dziecięcej to dla rodziców najbardziej przerażające miejsce na świecie. Dla Jaya Jayamohana to biuro. Ta książka to opowieść o decyzjach dotyczących życia i śmierci, które podejmuje każdego dnia w imieniu najbardziej bezbronnych pacjentów”.

The Times

 

„Niesamowita książka, niesamowity człowiek, piękna, naprawdę wciągająca historia. Bardzo polecam!”

goodreads.com

 

„Fantastyczny wgląd w życie chirurga mózgu. Opisuje dramatyczne i bardzo trudne decyzje, które musi podejmować na co dzień”.

amazon.com

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »