Mury. Rewolucje - Bogusław Janiszewski

Mury. Rewolucje

Bogusław Janiszewski

24,95 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Heraclon International Sp. z o.o.
ISBN 978-83-8233-327-5
Data wydania 6 kwietnia 2021
Język: Polski
Czas: 2 godz. 6 min.
Rozmiar pliku: 256,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
24,95 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

MURY

Książka porusza bardzo ważny społeczny problem: izolacji. Autor podkreśla, że wszędzie tam, gdzie jest jakiś mur, ludzie próbują go zdobyć albo zza niego uciec. Spośród wielu znanych i mniej znanych murów, które wybudował człowiek , autor wybrał kilkanaście. Każdy został opatrzony metryczką zawierająca informacje: kiedy powstał, jakie ma wymiary, z jakiego materiału i w jakim celu został zbudowany.

REWOLUCJE

Jeżeli jesteś ciekawy świata i zainteresowany tym w jaki sposób dokonywały się najważniejsze zmiany w naszej historii, ta książka jest właśnie dla ciebie – bez względu na to ile masz lat! Autor opisał ponad dwadzieścia rewolucji wśród których znalazły się rewolucje krwawe i bezkrwawe, zarówno te, które skończyły się sukcesem i zmieniły świat na lepszy, jak również te, które lepiej żeby nigdy się nie wydarzyły. Pomiędzy rewolucją społeczną, naukową, technologiczną, filozoficzną, czy kulturalną odnajdziemy rewolucję hormonalną i żołądkową.

Każda rewolucja została opatrzona metryczką zawierającą informacje: kiedy miała miejsce, jaki był jej zakres i konsekwencje.