Miała baba koguta - Krzysztof Jan Rejmer

Miała baba koguta

Krzysztof Jan Rejmer

4,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-87-26-54804-4
Data wydania 20 lipca 2020
Język: Polski
Czas: 26 min.
Rozmiar pliku: 25,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
4,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Wezwany do chorego proboszcza z Kołbieli lekarz postanawia w wolnym czasie zgłębić historię regionu. Odnajduje fragmenty dziennika z pierwszej połowy XIX wieku. Tajemniczy autor opisuje w nich kobietę, której ręce wyglądają jak ptaki. Zaintrygowany lekarz zaczyna odkrywać historię tajemniczej deformacji dotykającej niektóre kobiety z tych okolic. Schorzenie sprawia, że są one traktowane jako wyjątkowe.

Opowiadanie zostało nagrodzone w konkursie organizowanym przez Powiat Otwocki. Zgodnie z życzeniem organizatorów w zgłaszanym utworze musiał znaleźć się wątek fantastyczny.

 

Krzysztof Jan Rejmer – twórca tekstów prozatorskich i poezji, autor artykułów naukowych oraz popularnonaukowych, fizyk, tłumacz. Autor opowiadań kryminalnych „Nóż i busola. Fantazja magnetyczna znad Świdra”, „Miała baba koguta” i „Amulet z kości włochatego nosorożca”, nagrodzonych odpowiednio III, II i I miejscem w następujących po sobie konkursach literackich organizowanych w Otwocku, zamieszczonych w tomach "Złoczyńcy w uzdrowisku", "Złoczyńcy w uzdrowisku 2" i „Złoczyńcy w uzdrowisku 3”.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »