Mężczyzna w oknie - Kjell Ola Dahl

Mężczyzna w oknie

Kjell Ola Dahl

29,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-05793-3
Data wydania 3 stycznia 2022
Język: Polski
Czas: 13 godz. 18 min.
Rozmiar pliku: 1,6 GB
Zabezpieczenie: Znak wodny
29,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Reidar Folke Jespersen od wielu lat prowadzi antykwariat w Oslo. Gdy przychodzi niezwykle mroźny piątek trzynastego, spełniają się wszystkie najgorsze myśli mężczyzny. Następnego dnia Reidar zostaje odnaleziony martwy. Morderca makabrycznie obwieszcza światu swój czyn, wystawiając nagie zwłoki antykwariusza w witrynie jego sklepu. Na ciele znajduje się tajemniczy napis: J195. Kto mógł dokonać zbrodni? Reidar miał wiele wrogów, a jego usposobienie nie należało do najprzyjemniejszych. Niewierna żona? Bracia? Syn? A może ktoś z odległej wojennej przeszłości? Komisarz Gunnerstranda w asyście Franka Frølicha rozpoczynają śledztwo.

Kjell Ola Dahl – norweski pisarz, autor powieści kryminalnych, nazywany ojcem norweskiego kryminału. Przed literackim debiutem pracował jako psycholog i nauczyciel. Popularność zdobył za sprawą serii powieści o inspektorze Gunnarstrandzie i jego asystencie Frølichu. Jego sława szybko rozrosła się w skali światowej. Był wydawany m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Danii czy Szwecji. W 2000 roku został laureatem norweskiej Nagrody Rivertona za książkę „Mały złoty pierścionek”. Otrzymał także nominację do Literackiej Nagrody Brage, nagrody Szklanego Klucza i Nagrody im. Martina Becka.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »