Megalopolis 2077 - Stefan Król

Megalopolis 2077

Stefan Król

39,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-959645-3-4
Data wydania 23 marca 2021
Język: Polski
Czas: 12 godz. 0 min.
Rozmiar pliku: 1,4 GB
Zabezpieczenie: Znak wodny
39,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Książka Megalopolis 2077 w wersji do słuchania – audiobook.

Autor: Stefan Król

Lektor: Marcin Thum (Mako_new).

Najlepiej oceniana książka z gatunku cyberpunk w serwisie Lubimy Czytać w 2020 roku (średnia 8,6/10)

OPIS

Poznaj historię Arrona i Ady. Poznaj Megalopolis.

Rok 2077.

Ona – dziewczyna ze slumsów, żyjąca poza systemem brutalna najemniczka.

On – chłopak z klasy średniej, nieszczęśliwie zakochany szeregowy pracownik korporacji.

Jedyne co ich łączy to Megalopolis – położona na obrzeżach Zjednoczonej Europy, dystopijna aglomeracja przyszłości. Lecz gdy wir wydarzeń splata nagle ich losy, wszystko się dla nich odmienia. Odnajdują wspólny cel w walce o wyzwolenie spod technokratycznego reżimu. W walce o lepsze jutro dla pogrążonego w marazmie, wyniszczonego wojnami, zniewolonego przez technologię społeczeństwa.

Odnajdują wspólny cel w walce, w której tacy jak oni, są z góry skazani na porażkę.

AUTOR

STEFAN KRÓL (1985)

Urodzony i zamieszkały we Wrocławiu. Studiował w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Zawodowo zajmuje się copywritingiem.

Autor powieści science-fiction, kryminałów, oraz opowiadań z gatunku science-fiction i fantasy (publikowanych m.in. na łamach forum NowaFantastyka.pl oraz portalu Wattpad). Od 2019 roku współpracuje z wydawnictwem IMAGE.

Z zamiłowania biegacz, motocyklista, strzelec sportowy. Fan twórczości Jacka Dukaja, Franka Millera, Cyberpunku oraz kryminałów noir.

RECENZJE

“Megalopolis 2077 to najnowsza powieść w dorobku Stefana Króla. Tym razem autor bierze na warsztat gatunek cyberpunk – odmianę fantastyki naukowej, skupiającej się na negatywnych konsekwencjach funkcjonowania ludzi w otoczeniu zaawansowanej technologii. Technologii, która choć z założenia miała służyć szlachetnym celom, jest powszechnie wykorzystywana do zadawania cierpienia, upodlenia oraz śmierci.

Akcja powieści rozgrywa się w roku 2077. Czytelnik trafia do ponurej wersji przyszłości, w której wszechobecna inwigilacja, brutalne służby porządkowe oraz wspomagana przez algorytmy sztucznej inteligencji kasta rządząca, zredukowała przeciętnego obywatela do roli trybika w wielkiej samonapędzającej się machinie. W takim otoczeniu jedynie nieliczne jednostki, żyjący poza systemem outsiderzy, mogą liczyć na namiastkę prawdziwej wolności. Wolności, której ceną jest alienacja, nieustanne poczucie zagrożenia oraz brutalna walka o przetrwanie każdego kolejnego dnia.

Autor zabiera czytelnika do serca dystopijnej aglomeracji – Lower Silesia Megalopolis, aby opowiedzieć historię Ady i Arrona. Historię byłej najemniczki oraz szeregowego pracownika korporacji, którzy wbrew dzielącym ich różnicom odnajdują wspólny cel. Decydują się wyruszyć na beznadziejną, z pozoru samobójczą misję, nie będąc nawet świadomym, że są tylko pionkami w znacznie większej grze. W grze, której stawką będzie nie tylko ich życie, ale także przyszłość pogrążonej w marazmie, wyniszczonej Wielką Wojną, zniewolonej przez technologię ludzkości.“

Sęp (źródło: LubimyCzytać.pl)

“Książka Megalopolis 2077 to właściwie gotowy scenariusz na film akcji w cyberpunkowym klimacie. Bardzo wiarygodnie wykreowana wizja przyszłości, ciekawa fabuła, szybkie tempo, autentyczni bohaterowie. Czyta się szybko, z wypiekami na twarzy, a po zakończeniu ma się ochotę na więcej. Polecam fanom cyberpunku, SF, i nie tylko.“

Błażej Wawrzyk (źródło: recenzje Facebook Megalopolis 2077)

“Jestem świeżo po lekturze ebooka i muszę przyznać, że czytało mi się bardzo dobrze. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że książka od szerzej nieznanego autora będzie tak dobra, a tu taka niespodzianka. Wszystko w zasadzie tu zagrało; wykreowany świat, postacie, ciekawa fabuła, tempo i zwroty akcji. Pozostaje jedynie niedosyt, że tak szybko się skończyło. No ale cóż, pozostaje czekać na drugą część, jeśli oczywiście powstanie kiedyś.

Dariusz Stępka (źródło: re

cenzje Facebook Megalopolis 2077)

“Po książkę sięgnąłem na fali “hypeu” na klimaty cyberpunkowe, który ogarnął mnie po obejrzeniu kilku zapowiedzi do gry Cyberpunk 2077. Przeczytałem dwie części Sybir Punka, CyberPunk od Ziemiańskiego, oraz a na końcu Megalopolis 2077. W mojej opinii to właśnie powieść Króla wypada najlepiej z całej tej trójki.

Mamy tu wszystko, co powinno znaleźć się w dobrej cyberpunkowej historii. Wizję mrocznej acz prawdopodobnej przyszłości, implanty, cybernetykę, potężne korporacje, uciskający społeczeństwo rząd i złowrogą sztuczną inteligencję. Do tego ciekawi bohaterowie z “krwi i kości”, dwutorową narrację i szybką, pełną zwrotów akcję. Na koniec dostajemy ciekawy plot twist i zakończenie, które pozostawia autorowi furtkę na kolejną część. Ja osobiście nie mogę się jej już doczekać”

kawka (źródło: LubimyCzytać.pl)

“Muszę przyznać, że czytało mi się bardzo dobrze.“

Damian Zych (źródło: recenzje Facebook Megalopolis 2077)

“Jak dla mnie naprawdę super wciągająca książka. Aż nie mogłem się od niej oderwać. Rzadko kiedy ksiazka tak mnie wciągnie. Bardzo fajna fabułą “w przyszłości” moim zdaniem oddaje to co może nas kiedyś czekać w realnym zyciu. Polecam“

Artur Kowalski (źródło: recenzje Facebook Megalopolis 2077)

“Większość życia pomijałam książki z gatunku s-f czy fantasy, kilka lat temu wpadła mi w ręce polecana książka, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i zaczęła moją przygodę z tym stylem. Podobne odczucia mam po przeczytaniu Megalopolis 2077. Gatunek cyberpunk znajomy jedynie z futurystycznych wizji przyszłości z filmów, niekoniecznie będący ulubionym stylem, tutaj okazał się bardzo dobrą lekturą. Wartka akcja, ciekawe postacie, zaskakujące zwroty fabuły. Interesujący wątek stwarza poczucie w czytelniku, że musi wiedzieć co będzie dalej, nie jutro, ale teraz.

Autor nie poświęcił wiele uwagi opisom postaci, co nie miało wpływu na spowolnienie tempa akcji, jak również na postrzeganie bohaterów i świata w którym żyją. Zakończenie zaskakujące, dające szerszą wizję, bardzo dobry podkład do kontynuacji, którą mam nadzieję autor napisze. I zapewne będzie to moja pozycja do przeczytania, jak się tyko ukaże. Oby Stefan Król nie kazał czekać do roku 2077 ;)”

SzPatula (źródło: LubimyCzytać.pl)

“Książka jakiegoś niszowego wydawnictwa, na którą trafiłem zupełnym przypadkiem a okazała się prawdziwą, cyberpunkową perełką. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to zdecydowanie polecam. Życie jest zbyt krótkie, aby czytać słabe książki…”

Amadeus (źródło: forum Fantastyka.pl)

“(…)Naprawdę kawałek dobrej książki. Dobrze mi się czytało i nie mogłem się oderwać. Cały dzień w pracy czekałem na wieczór kiedy będę mógł do książki powrócić. Zakończenie zaskakujące i powiedziałbym że tego się nie spodziewałem. Koncepcja wszczepów spójna i logiczna. Tak samo bojowe stymulanty. Jedyne co nie udało i się ogarnąć to sceny z działkiem Gatlinga i Agentem. Nie pojmuję jak mógł z tego wyjść cało. No ale to jedno drobne potknięcie powiedzmy. Poza tym koncepcja tajnych organizacji jak Bastion plus nagłe pojawienie się Króla to genialny pomysł. Tym bardziej, że o Królu słyszymy już na początku powieści.

I chyba najważniejsze. Genialne rysunki. No po prostu coś niesamowitego. Samo to sprawia, że ksiażka wybija się ponad inne. Przyciąga wzrok i rysunki pięknie komponują się z treścią. Super zabieg.

Nie żałuję ani złotówki wydanej na książkę i mam nadzieję, że chociaż trochę na niej Autorze zarobisz bo dobrze by było gdyby dobra praca była porządnie wynagradzana.

Chętnie przeczytałbym nawet inna historię osadzoną w uniwersum. Czy to o Wielkiej Wojnie. Czy o koloniach marsjańskich. Czy kontynuację z naszymi bohaterami. Mnóstwo tematów do rozwinięcia co by świat budować.

Gryllen (źródło: Wykop.pl)

WIĘCEJ INFORMACJI NA: WWW.MEGALOPOLIS2077.PL