Marcelinka i wakacyjna przygoda na Mazurach -

Marcelinka i wakacyjna przygoda na Mazurach

45,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Filia
ISBN 978-83-8357-522-3
Data wydania 22 maja 2024
Język: Polski
Czas: 1 godz. 3 min.
Rozmiar pliku: 51,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
45,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Siedem wakacyjnych opowiadań z perspektywy wyjątkowo wrażliwej dziewczynki.

 

Marcelinka kończy pierwsza klasę i rozpoczyna wakacje. Przed dziewczynką dwa miesiące bez znanej i bezpiecznej codziennej rutyny, bez planu lekcji. Rozpoczyna się czas mający zupełnie inny rytm dnia i dużą ilość niespodzianek. Wyjazd do dziadka na mazurską wieś, poznanie nowych przyjaciół – psa Tajfuna oraz koleżanki Niny. Sielskie chwile nad jeziorem są też pełne rozmaitych wydarzeń i przygód. Jak odnajdzie się w tym bardzo wrażliwa dziewczynka? Wakacje i lato to dosłowny tajfun emocji!

 

W książce o Marcelince psycholożka Katarzyna Kucewicz w autentyczny sposób pokazuje świat wyjątkowo wrażliwego dziecka, a także wyzwania, które czyhają w pozornie zwyczajnej codzienności. Krótkie opowieści są wsparciem zarówno dla bardzo wrażliwych dzieci, jak i dla ich rodziców czy opiekunów.

 

Czytając o Marcelince, dowiecie się, jak wesprzeć ponadprzeciętnie wrażliwe dzieci i jak pomóc im odnaleźć się w pełnej bodźców szkolnej rzeczywistości. Odkryjecie, jak sprawić, by czuły się ze sobą dobrze i umiały czerpać ze swojej wrażliwości. Bo różnorodność jest po prostu ok!

 

Polecamy również:


Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców

Marcelinka i świąteczny kołowrotek

 

PATRONAT: AktywneCzytanie.pl, Czytam.pl, ładnebebe.pl, Polskie Radio Dzieciom