Manipulowanie innymi aby Tobie zaszkodzić. Motywacja do wyjścia z roli ofiary. Czym jest motywacja? nr 6. - Renata Zarzycka-Bienias

Manipulowanie innymi aby Tobie zaszkodzić. Motywacja do wyjścia z roli ofiary. Czym jest motywacja? nr 6.

Renata Zarzycka-Bienias

17,80 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-7853-593-5
Data wydania 28 grudnia 2021
Język: Polski
Czas: 32 min.
Rozmiar pliku: 66,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
17,80 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Warto poznać „Złotą zasadę” blokowania się przed manipulacją „obwiniaczy”: „Ten, który obwinia innych, ma daleką drogę przed sobą. Ten, który obwinia siebie, jest w połowie drogi. Ten, który nikogo nie wini, dotarł już na miejsce”.

Na manipulatorów działających dla własnych korzyści możemy trafiać, co jakiś czas.  Warto mieć motywację do nauki, jak ich demaskować, jak wsłuchiwać się w to, co mówią, jak obserwować ich zachowanie oraz jakie zadawać pytania? Jednym ze sztandarowych staje się pytanie, jakie są korzyści manipulatora:, „Jakie są Twoje korzyści w tym?” Kolejne pytanie zależy od treści rozmowy i może dotyczyć np., „Dlaczego mi to mówisz?”  - jeśli chodzi o plotki lub pomówienia na temat innych osób, a także „Jaką masz w tym intencję - dobrą czy złą?”. Jak zatem demaskować manipulację i jej sprawcę?

Po pierwsze, podstawą jest umiejętność zarządzania własnymi emocjami, aby nie dać się wciągnąć w grę, a m.in. wszok, w lęk, w strach lub nadmierny zachwyt, wywołując nadmierne emocje, aby nauczyć się mimo wszystko, patrzeć świadomym umysłem i na trzeźwo analizować fakty. Drugą sprawą jest umiejętność słuchania bez emocji, usłyszenia i szybkiej analizy tego, co ludzie do nas mówią. To tzw. umiejętność słuchania w stereo i usłyszenie „drugiego dna”. Po co najczęściej ludzie chcą manipulować innymi, aby oni zmusili nas do działań na rzecz manipulanta, do zrobienia czegoś, czego raczej nie chcemy wykonać?

O autorze:

DR Renata Zarzycka od lat 80tych ubiegłego wieku pasjonuje się medycyna naturalną, ziololecznictwem i kulturą profilaktyki zdorwia psychicznego i fizycznego, związana z nurtem medycyny holistycznej, pracuje w dyscyplinie naukowej PsychoNeuroImmunologii, pomagając w tym zakresie ludziom na całym świecie. Jest doktorem w dyscyplinie naukowej Komunikacja Społeczna i Nauki o Mediach oraz akredytowanym Coachem Biznesu oraz dyplomowanym Mediatorem i Negocjatorem po studiach na WSIiZ. Jednocześnie jednym z najskuteczniejszych polskich menedżerów i motywatorów oraz wykładowcą, szkoleniowcem i dobrym mówcą. Prowadzi indywidualne spotkanie, sesje terapeutyczne, konsultacje diettyczne oraz z medycyny naturalnej. Prowadzi teższkolenia i warsztaty z zakresu zdrowia psychicznego oraz profilaktyki ciała (umysł i emocje) oraz duszy o naszych uczuciach (patrz sercem). Uczy zarządzania emocjami.

Na ten temat prowadzi audycje radiowe w formie PODCAT'S na setkach platform podcastowych w calym świecie m.in. SpotiFy, ma swoje audiobooki i ebooki na SpotiFy, Legimi, Virtualo, Empik, Audioteka, Publio-Agora i wielu innych księgarniach online

https://renatazarzycka.com

 

 

Spis treści

SPIS TREŚCI:

01. Po co manipulator manipuluje innymi, aby źle mówili o Tobie?

02. Czy Prześladowca to świetny Aktor czy maniakalny Kłamca?

03. Wytyczanie granic swoim narcystycznym dzieciom i ich dziadkom.

04. Czy Babci może być Ratownikiem narcystycznej Wnuczki?

05. Kto deleguje zadania Ratownikowi?

06. Uważaj, kogo wyręczasz jak Ratownik? Pomyśl, jaką w ten sposób bierzesz odpowiedzialność na siebie za tę osobę?

07. Oprawca vs Ofiara i JA - RATOWNIK? Co mogę z tym zrobić, aby wyjść z Trójkąta Dramatycznego?

08. Skąd biorą się Oprawcy, Kaci i Prześladowcy?

09. Trójkąt Dramatyczny a rola Kata, Ratownika i Ofiary.

10. Balansowanie na krawędzi między piedestałem a upadkiem vs równowaga energetyczna.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »