Mały złoty pierścionek - Kjell Ola Dahl

Mały złoty pierścionek

Kjell Ola Dahl

29,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-05792-6
Data wydania 31 grudnia 2021
Język: Polski
Czas: 12 godz. 55 min.
Rozmiar pliku: 1,5 GB
Zabezpieczenie: Znak wodny
29,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Komisarz Gunnarstranda otrzymuje nagłe wezwanie. Okazuje się, że zamordowano młodą kobietę. Katrine dzień wcześniej uczestniczyła w imprezie zorganizowanej przez dyrekcję ośrodka dla narkomanów, w którym niedawno skończyła terapię. Wydawało się, że zostawiła za sobą mroczną przeszłość. Czyżby ta upomniała się o nią? Komisarz w asyście niezastąpionego Franka Frølicha próbuje rozwikłać zagadkę okrutnej śmierci kobiety. Przed nimi długie i wymagające śledztwo.

Powieść „Mały złoty pierścionek” przyniosła autorowi światową sławę. W 2000 roku została uznana za najlepszy norweski kryminał roku i otrzymała Nagrodę Rivertona. Była także nominowana do Literackiej Nagrody Brage, nagrody Szklanego Klucza oraz do Nagrody im. Martina Becka.

Kjell Ola Dahl – norweski pisarz, autor powieści kryminalnych, nazywany ojcem norweskiego kryminału. Przed literackim debiutem pracował jako psycholog i nauczyciel. Popularność zdobył za sprawą serii powieści o inspektorze Gunnarstrandzie i jego asystencie Frølichu. Jego sława szybko rozrosła się w skali światowej. Był wydawany m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Danii czy Szwecji. W 2000 roku został laureatem norweskiej Nagrody Rivertona za książkę „Mały złoty pierścionek”. Otrzymał także nominację do Literackiej Nagrody Brage, nagrody Szklanego Klucza i Nagrody im. Martina Becka.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »