Life is Hard. Filozofia na trudne czasy - Kieran Setiya

Life is Hard. Filozofia na trudne czasy

Kieran Setiya

64,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Wielka Litera
ISBN 978-83-8360-108-3
Data wydania 10 kwietnia 2024
Język: Polski
Czas: 7 godz. 3 min.
Rozmiar pliku: 339,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
64,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Jak Arystoteles pocieszyłby osobę zmagającą się z przewlekłą chorobą?

Co Epiktet poradziłby pogrążonemu w żałobie?

A Theodor Adorno – niesprawiedliwie potraktowanemu, który postanawia zawalczyć o swoje?

Co zostanie z filozofii, jeśli podda się ją próbie bezpośredniego doświadczenia moralnego? Czy rzeczywiście może nam ona przynieść pocieszenie? Kieran Setiya sprawdza filozofię w testach zderzeniowych, konfrontując ją z kolejnymi kryzysami współczesnego świata. Dzięki lekturze tej ważnej i wzruszającej książki możemy odkryć, że – mimo wszystko –

umiłowanie mądrości wciąż może prowadzić nas do szczęścia.

Katarzyna Kasia

Life Is Hard to fascynująca, wielowymiarowa opowieść o trudnościach życia w obliczu najważniejszych wydarzeń XXI wieku. Oraz próba konfrontacji z lękiem, bólem i samotnością poprzez moc umysłu. Otrzymujemy wgląd w ciemne strony naszego charakteru, pokusy i degenerację – a także skuteczne sposoby na ich rozjaśnienie. Doskonała podróż filozoficzna w głąb istoty człowieczeństwa.

Justyna Kopińska

Kieran Setiya z właściwym sobie dystansem oraz humorem prowokuje do myślenia wszystkich dociekliwych i zadających sobie pytanie o głębszy sens życia. Snuje rozważania na temat jakości ludzkiego życia w obliczu bólu, cierpienia, samotności, żałoby czy

niesprawiedliwości współczesnego świata. Ale pokazuje też, jak dzięki filozofii możemy odnaleźć własną drogę oraz siłę do pokonywania życiowych trudności.

Kieran Setia

Profesor filozofii i wykładowca w Massachusetts Institute of Technology.

Specjalizuje się w etyce, epistemologii oraz filozofii umysłu, napisał kilka głośnych książek. W Polsce ukazał się dotychczas jego Kryzys wieku średniego. Poradnik filozoficzny (2023 r.). Life Is Hard zostało w 2022 r. uznane Książką Roku przez magazyny „Economist”

i „New Yorker”.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »