Leonardo da Vinci. Życie i dzieło. Tom 2. Artysta, myśliciel, człowiek nauki - Eugène Müntz

Leonardo da Vinci. Życie i dzieło. Tom 2. Artysta, myśliciel, człowiek nauki

Eugène Müntz

45,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-67060-70-7
Data wydania 2 sierpnia 2022
Język: Polski
Czas: 7 godz. 56 min.
Rozmiar pliku: 873,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
45,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Błyskotliwy umysł Leonarda da Vinci od stuleci fascynuje miłośników sztuki i badaczy jego twórczości. Wszechstronne zainteresowania geniusza wzbudzały podziw już jemu współczesnym. Malarz, rzeźbiarz, wynalazca, teoretyk sztuki, naukowiec, anatom, architekt, muzyk, uczony – każde z tych określeń pasuje do rozległych tematycznie zajęć renesansowego mistrza.

Dzieło autorstwa prof. Eugène’a Müntza to obszerna praca wnikliwie analizująca m.in. genezę wyjątkowego talentu Leonarda da Vinci, jego rutynowe działania i metody pracy, czy choćby powiązania artysty z najbardziej wpływowymi osobami w państwie.

W II tomie autor opisuje m.in. poglądy religijne Leonarda da Vinci, jego dokonania naukowe, a także wątek związany z wiedzą tajemną w życiu artysty. Ponadto obszernie potraktowana została w nim kwestia upadku rządów Ludovica il Moro, jak również powstania „Mona Lisy”, najsłynniejszego portretu w historii światowego malarstwa. Liczne wątki biograficzne, z poruszającym rozdziałem okraszonym autentycznymi cytatami z testamentu artysty pozwalają nieco bliżej poznać jego naturę i stosunek do otaczających go osób, np. patronów, uczniów, czy wreszcie innych artystów.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »