Leadershift. Przemiana przywództwa, czyli 11 kroków, które musi przejść każdy lider - John C. Maxwell

Leadershift. Przemiana przywództwa, czyli 11 kroków, które musi przejść każdy lider

John C. Maxwell

42,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo MT Biznes
ISBN 978-83-8087-947-8
Data wydania 9 października 2020
Język: Polski
Czas: 7 godz. 59 min.
Rozmiar pliku: 439,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
42,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Jeśli chcesz być skutecznym liderem, musisz się zmieniać. Nie możesz być wciąż taki sam, nie możesz tak samo myśleć i działać, jeśli liczysz na sukces w świecie, który nie pozostaje taki sam.

Chcąc osiągnąć doskonałość w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, liderzy muszą być zwinni i zdolni do adaptacji – kluczem jest nauczenie się, jak dokonywać przemian przywództwa. W książce Leadershift. Przemiana przywództwa ekspert w dziedzinie przywództwa i bestsellerowy autor, John C. Maxwell, pokazuje, jak przyśpieszyć swoją karierę dzięki umiejętności elastycznego dopasowania się do nowych warunków.

Szkicując plan zmiany, autor dzieli się historiami własnych przemian, których dokonał w swojej długiej i pełnej sukcesów karierze. Wskazuje 11 metamorfoz przywódczych, które zmienią nieodwracalnie twój sposób myślenia, działania i przewodzenia. Są to m.in.:

  • przemiana rozwoju osobistego – od celów do wzrostu – pozwalająca przejść od myślenia krótkoterminowego do długoterminowego nastawienia;
  • przemiana skutku – od lidera wyszkolonego do lidera transformacyjnego – tworząca przywódcę, którego działania inspirują innych ludzi do zmian i rozwoju;
  • przemiana udoskonalająca – od jednolitości do różnorodności zespołu – pozwalająca budować efektywny zespół oparty na różnych punktach widzenia, zdolnościach i doświadczeniach jego członków;
  • przemiana reprodukcyjna – od wspinania się po drabinie do budowania drabiny – ucząca, jak stać się mentorem i jak pomóc nowym liderom wykorzystywać swój potencjał.

Zawarte w tej książce wskazówki dotyczące kompetencji lidera przyszłości są nie tylko innowacyjne, ale też perfekcyjnie dopasowane w czasie. Pozwolą ci wprowadzić niezbędne zmiany w zarządzaniu, zanim jeszcze staną się one konieczne.

***

To książka o zmianie i wznoszeniu się na jeszcze większe wyżyny wzrostu osobistego i korporacyjnego. Myślę, że dla lidera nie ma nic ważniejszego od aspirowania do wielkości, a jedynym sposobem jej osiągnięcia jest nieustanne dokonywanie przemian – na lepsze.
Ed Bastian, dyrektor generalny Delta Air Lines

John Maxwell przez całe lata wywiera olbrzymi wpływ na świat przez swoje przesłanie budowania siły, wzrostu i przywództwa. W niniejszej książce uczy nas, jak nieustannie się zmieniać na najlepsze, aby wywierać wpływ na innych i dokonywać transformacji życia ludzi przez wiele następnych dziesięcioleci.
Trent Shelton, pisarz i mówca motywacyjny

***

John C. Maxwell zajmuje pierwszą pozycję na liście bestsellerowych autorów „New York Timesa”. Jest pisarzem, coachem i mówcą, który sprzedał ponad 30 milionów egzemplarzy książek w pięćdziesięciu językach. Został uznany przez American Management Association (Amerykańskie Stowarzyszenie Zarządzania) za numer 1 wśród liderów biznesu, a przez czasopisma „Business Insider” i „Inc.” za najbardziej wpływowego na świecie eksperta w dziedzinie przywództwa. Jego organizacje John Maxwell Company, John Maxwell Team, EQUIP i John Maxwell Leadership Foundation wyszkoliły miliony liderów wszystkich narodowości.

 

Spis treści

 

Okładka

Strona tytułowa

Strona redakcyjna

Dedykacja

Spis treści

Podziękowania

Rozdział 1. Dlaczego każdemu liderowi potrzebna jest przemiana

Rozdział 2. Od solisty do dyrygenta Przemiana tego, na czym się skupiamy

Rozdział 3. Od celów do wzrostu Przemiana rozwoju osobistego

Rozdział 4. Od korzyści do ceny wartości Przemiana kosztu

Rozdział 5. Od uszczęśliwiania ludzi do stawiania przed nimi wyzwań Przemiana relacyjna

Rozdział 6. Od utrzymywania do stwarzania Przemiana obfitości

Rozdział 7. Od wspinania się po drabinie do budowania drabiny Przemiana reprodukcyjna

Rozdział 8. Od kierowania do łączności Przemiana komunikacji

Rozdział 9. Od jednolitości do różnorodności zespołu Przemiana udoskonalająca

Rozdział 10. Od władzy pozycyjnej do autorytetu moralnego[XII] Przemiana wpływu

Rozdział 11. Od lidera wyszkolonego do lidera transformacyjnego Przemiana skutku

Rozdział 12. Od kariery do powołania Przemiana pasji

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »