Kochany Franz - Anna Bolecka

Kochany Franz

Anna Bolecka

29,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-9613-610-7
Data wydania 21 czerwca 2021
Język: Polski
Czas: 11 godz. 26 min.
Rozmiar pliku: 1,4 GB
Zabezpieczenie: Znak wodny
29,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Kochany Franz to powieść w listach oparta na faktach z życia genialnego pisarza z Pragi. Franz Kafka, autor „Przemiany”, „Procesu” czy „Zamku”, był za życia prawie całkiem nieznany. W testamencie nakazał zniszczyć większość swoich dzieł. Kiedy umarł w wieku zaledwie czterdziestu jeden lat, jego najbliższy przyjaciel i wykonawca testamentu Max Brod nie zastosował się do ostatniej woli pisarza.

Powieść „Kochany Franz” próbuje rozwikłać mroczne zagadki, które intrygują nas do dziś. Tytułowy bohater – pod tym imieniem kryje się Franz Kafka – koresponduje z przyjaciółmi i przyjaciółkami. Między Pragą, Berlinem, Wiedniem krążą listy pełne emocji i gwałtownych zwrotów akcji. Bohaterowie wyznają sobie miłość, ranią się wzajemnie, rozstają i łączą ponownie. W tle tych dramatów rozgrywa się fascynująca, a zarazem okrutna historia pierwszej połowy ubiegłego stulecia.

Powieść Kochany Franz została wyróżniona nagrodą Pen-Clubu i została przetłumaczona na kilka języków.

Anna Bolecka urodziła się i mieszka w Warszawie. Jest autorką kilku powieści, między innymi „Białego kamienia”, „Uwiedzionych”, „Cadyka i dziewczyny” oraz wydanej ostatnio sagi rodzinnej pt. „Medalion z ametystem”. Jej powieści były nagradzane i tłumaczone na wiele języków.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »