Jak nie stracić przyjaciół i nie zrażać do siebie ludzi. Zaskakujące fakty, które przeczą (prawie) wszystkiemu, co wiesz o związkach międzyludzkich - Eric Barker

Jak nie stracić przyjaciół i nie zrażać do siebie ludzi. Zaskakujące fakty, które przeczą (prawie) wszystkiemu, co wiesz o związkach międzyludzkich

Eric Barker

59,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-8231-399-4
Data wydania 26 stycznia 2024
Język: Polski
Czas: 7 godz. 50 min.
Rozmiar pliku: 377,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
59,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Relacje budują lub rujnują nasze życie

Eric Barker wnikliwie zbadał konwencjonalną wiedzę o związkach międzyludzkich, wplatając zdumiewające fakty naukowe w porywającą narrację. Wszystko po to, aby pomóc ci zbudować lepsze przyjaźnie, na nowo rozpalić uczucia i stworzyć satysfakcjonujące więzi ze wszystkimi osobami obecnymi w twoim życiu. To napisany z humorem poradnik o sztuce budowania lepszych relacji, panaceum na jedne z największych bolączek naszych czasów – narastający dystans emocjonalny i samotność.

Jednak autor książki stwierdza bez ogródek:  „Znienawidzisz mnie […] nie jest to typowa książka o związkach, optymistyczny poradnik, w którym autor mówi to, co czytelnik chce usłyszeć, żeby poprawić mu samopoczucie i zaoszczędzić dyskomfortu. Nie wszystko, co przeczytasz, przypadnie ci do gustu… Ostrzegam zawczasu. Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie cię wkurzy”.

Ludzie próbują dogadywać się ze sobą od tysięcy lat i wciąż nie potrafią robić tego dobrze. Barker analizuje popularne maksymy i sprawdza, czy można na nich polegać z naukowego punktu widzenia.

Dowiesz się więc:

„Czy można oceniać książkę po okładce?”

„Czy miłość wszystko zwycięża?”

„Czy prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie?”

„Czy człowiek naprawdę nie jest samotną wyspą?”

Autor dogłębnie analizuje każdy problem, zanim wyda ostateczny werdykt. Prawda, którą ujawnia może całkowicie zmienić sposób, w jaki nawiązujesz relacje z ludźmi.

Jedyne, co naprawdę liczy się w życiu, to nasze relacje z innymi. Najszczęśliwsze chwile są związane z ludźmi. Te najbardziej bolesne również.

 

„Całą dziedzinę nauk społecznych można podsumować jednym zdaniem: ludzie są dla nas ważni. Niezależnie od tego, jak nam się wiedzie, relacje z innymi mają decydujący wpływ na nasze samopoczucie i poziom szczęścia. W tej humorystycznej i przenikliwej książce Eric Barker podaje w pigułce całą współczesną wiedzę o tym, co robić, by nasze najważniejsze relacje rozkwitały. Ta książka przywróci kolory twojemu życiu”.

— Daniel H. Pink, autor bestsellerów Kiedy, Drive, oraz Jak być dobrym sprzedawcą

 

Eric Barker jest autorem bestsellera Barking Up the Wrong Tree, który sprzedał się w ponad 500 000 egzemplarzy i został przetłumaczony na 19 języków. Pisały o nim między innymi „The New York Times”, „The Atlantic” i „The Financial Times”. Do jego cotygodniowego newslettera zapisało się już ponad pół miliona osób. Eric jest również rozchwytywanym mówcą. Prowadził wykłady w MIT, Yale, Google, Centrum Przygotowań Olimpijskich oraz siedzibie Centralnego Dowództwa Wojskowego Stanów Zjednoczonych (CENTCOM).

Spis treści

Wprowadzenie  9

Część I

Czy można oceniać książkę po okładce?

Rozdział 1  21

Rozdział 2 31

Rozdział 3 42

Rozdział 4  55

Rozdział 5 69

Część II

Czy prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzi e?

Rozdział 6  81

Rozdział 7  92

Rozdział 8  102

Rozdział 9 116

Rozdział 10  125

Część III

Czy miłość wszystko zwycięża?

Rozdział 11  139

Rozdział 12  156

Rozdział 13  176

Rozdział 14 191

Rozdział 15  212

Część IV

Czy naprawdę nikt nie jest samotną wyspą?

Rozdział 16  219

Rozdział 17 234

Rozdział 18  247

Rozdział 19  265

Coś na kształt podsumowania 271

Materiały informacyjne  281

Zanim się pożegnamy 283

Podziękowania  285

Bibliografia  287

O autorze 343

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »