Gorzkie gody - Pascal Bruckner

Gorzkie gody

Pascal Bruckner

34,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Parlando
ISBN 978-83-951005-3-6
Data wydania 8 czerwca 2020
Język: Polski
Czas: 8 godz. 51 min.
Rozmiar pliku: 972,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
34,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

„Kobieca nagość jest miarą wszechrzeczy: nagrodą i cichym marzeniem każdego mężczyzny od urodzenia aż do śmierci.”
- P. Bruckner – „Gorzkie gody”

Odsłaniająca granice zmysłowej perwersji, głęboko egzystencjalna historia miłosna młodej fryzjerki i paryskiego lekarza. Popularność przyniosła jej głośna adaptacja filmowa w reżyserii Romana Polańskiego.

„Polański odnalazł w książce idealny materiał korespondujący z jego twórczymi zainteresowaniami, a może nawet obsesjami: układ dominujący podległy, który łączy dwoje bohaterów i wyznacza sadomasochistyczny związek kata z ofiarą, miłość i seks dające więcej cierpienia niż przyjemności i szczęścia, uderzająco silny mizoginizm, ironia i okrucieństwo w przedstawieniu ludzkich losów (...). Na potrzeby filmu reżyser zmienił zakończenie książki.
Powieść Brucknera jest na wskroś erotyczna: w przedstawianych zdarzeniach i sytuacjach, używanym języku oraz w doznaniach, jakie usiłuje wywołać. „Gorzkie gody” wypełnione są miłością, seksem, perwersją, okrucieństwem i poniżeniem a także cierpieniem i śmiercią (…) Zabiegi adaptacyjne scenarzystów filmu Romana Polańskiego sprowadziły się do takiego opracowania fabuły i erotycznej warstwy powieści, by film nie wykraczał poza dopuszczalne granice przyzwoitości i nie został skazany na getto filmów pornograficznych.”
- Książki i Psychoanaliza (książkiipsychoanaliza.blogspot.com)

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »