Elżbieta Tudor. Kobieta na tronie - Michał Gadziński

Elżbieta Tudor. Kobieta na tronie

Michał Gadziński

19,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-67060-85-1
Data wydania 8 stycznia 2023
Język: Polski
Czas: 1 godz. 13 min.
Rozmiar pliku: 58,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
19,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

"Elżbieta Tudor. Kobieta na tronie" przedstawia historię córki Henryka VIII, ostatniej z rodu Tudorów królowej Anglii i Irlandii. Audiobook odsłania zarówno skomplikowane dzieciństwo przyszłej Królowej-Dziewicy, jak i trwający ponad cztery dekady okres piastowania przez nią najważniejszego stanowiska w państwie.

Jak doszło do tego, że dziewczynka pogardzana przez pierwsze lata swojego życia, uważana w świetle prawa za bękarta, okazała się w przyszłości wybitną władczynią? Czy wbrew swojemu "dziewiczemu" wizerunkowi utrzymywała jakieś relacje damsko-męskie? W jaki sposób udało się Elżbiecie zaprowadzić względny spokój w rozdartym religijnymi i politycznymi sporami królestwie? Co było dla niej ważniejsze – religia czy racja stanu?

Na te, jak i wiele innych pytań, odpowiada publikacja opisująca życie Elżbiety Wielkiej – monarchini, której panowanie przyniosło królestwu Anglii upragnioną stabilność.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »