Dzieci wdowy, czyli opowieści masońskie - Jerzy Siewierski

Dzieci wdowy, czyli opowieści masońskie

Jerzy Siewierski

19,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-87-26-95122-6
Data wydania 19 sierpnia 2021
Język: Polski
Czas: 5 godz. 36 min.
Rozmiar pliku: 675,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
19,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Kim są masoni? Czy najbardziej tajemnicze stowarzyszenie w historii współczesnego świata rzeczywiście jest tak tajne, jak nam się wydaje? Aura sekretów, otaczająca wolnomularstwo od trzech stuleci wzbudza kontrowersje. Jednych fascynuje, w drugich wzbudza strach, ale niezmiennie pozostaje w centrum zainteresowania. Jerzy Siewierski przedstawia genezę powstania masonerii na świecie i w Polsce. Przybliża czytelnikom, czym są loże i w jakim celu się je powołuje.

 

Jerzy Siewierski (1932-2000) – polski pisarz, scenarzysta filmowy, wolnomularz. Był absolwentem historii na Uniwersytecie Warszawskim. Jako student współtworzył pismo „Współczesność”. Pełnił funkcję redaktora i krytyka literackiego w dwutygodniku „Nowe Książki”. Zasłynął jako autor powieści kryminalnych, fantastyczno-naukowych oraz opracowań popularnonaukowych na temat wolnomularstwa i ezoteryki. Tworzył także pod pseudonimem jako George Quiryn.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »