Dwie rurki z kremem - Tadeusz Kwiatkowski

Dwie rurki z kremem

Tadeusz Kwiatkowski

29,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-22758-9
Data wydania 16 czerwca 2022
Język: Polski
Czas: 8 godz. 17 min.
Rozmiar pliku: 921,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
29,99 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Kryminał Tadeusza Kwiatkowskiego opublikowany pod pseudonimem Noël Randon. W małym francuskim miasteczku wszyscy się znają i spotykają w kawiarni "Abricot", której właściciel serwuje pyszne rurki z kremem brzoskwiniowym. Pewnego razu pisarz Karol Dumoulin organizuje przyjęcie, podczas którego ginie brylantowa broszka jego żony. Niedługo potem gospodarz zostaje zamordowany. Inspektor Randôt rozpoczyna śledztwo z pomocą domorosłego detektywa MacKinsleya z Ameryki. Cień podejrzenia pada m.in. na niewierną żonę, zaproszonego na przyjęcie przyjaciela, niewdzięczną wychowankę... Każda z tych osób ma jednak mocne alibi.

Hautes Murailles to spokojna, malownicza miejscowość we Francji. Kilka lat po wojnie życie płynie tu powoli, mieszkańcy żyją ze sobą w bliskości i przyjaźni. Tym bardziej wstrząsające są zbrodnie, które zdarzają się tu co pewien czas. Na szczęście na straży bezpieczeństwa i sprawiedliwości stoi inspektor Randôt. Śledczy nazywany jest nazywany \"Napoleonem z Tulonu\" i rozwiązuje nawet najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne.

Tadeusz Kwiatkowski (1920-2007) - pisarz, scenarzysta, autor tekstów estradowych i satyrycznych; pod pseudonimem Noël Randon publikował kryminały. Absolwent Polonistyki i Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, przyjaciel Karola Wojtyły, w czasie II wojny światowej więziony przez gestapo. Jako autor, krytyk lub redaktor współpracował z czasopismami: „Miesięcznik Literacki” (tajny), „Życie Literackie”, „Dziennik Polski”, „Tygodnik Powszechny”, miesięcznik "Kraków, „Przekrój” itd. Był kierownikiem literackim krakowskich teatrów Groteska, im. Juliusza Słowackiego, Bagatela, współtworzył również kabaret w Jamie Michalika. Mąż aktorki i pedagog Haliny Kwiatkowskiej. Spoczywa na krakowskich Rakowicach.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »