Drugi mąż pierwszej żony -

Drugi mąż pierwszej żony

49,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-67494-67-0
Data wydania 7 maja 2024
Język: Polski
Czas: 8 godz. 50 min.
Rozmiar pliku: 425,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
49,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Maryla Rawska po odziedziczeniu fortuny może wreszcie zacząć sama decydować o swoim życiu. Jest mądra, piękna, bogata i… żądna detektywistycznych przygód. Karol Rawski, szczęśliwie onegdaj przez nią ocalony przed więzieniem, otwiera kancelarię adwokacją i ma ogromną nadzieję, że Maryla pomoże mu w prowadzeniu śledztw. Ich pierwszą sprawą jest kradzież relikwii z pałacowej kaplicy pani Dwornickiej, o którą został posądzony ich znajomy Jan Hoffman.

„Drugi mąż pierwszej żony” to druga powieść z cyklu stylowych kryminałów retro, których akcja dzieje się pod koniec XIX wieku w Krakowie i okolicy.

Małgorzata Sidor – zawodowo zajmuje się liczbami, analizując dane. Wychowała się na terenach, które wchodziły w skład ostatniego skrawka autonomicznej Polski porozbiorowej: Rzeczpospolitej Krakowskiej. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim, chłonąc atmosferę miasta wciąż przechowującego w pamięci anegdoty i wspomnienia z czasów cesarza Franciszka Józefa I. Z powołania odkrywca. Z powodu zanikania białych plam na Ziemi zdecydowała się na eksplorację przeszłości. Sentyment do Krakowa i zainteresowania skłoniły ją do osadzenia akcji powieści w tym właśnie mieście w drugiej połowie XIX wieku.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »