Droga do majątku i inne pisma - Benjamin Franklin

Droga do majątku i inne pisma

Benjamin Franklin

12,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-66167-83-4
Data wydania 2 czerwca 2021
Język: Polski
Czas: 1 godz. 8 min.
Rozmiar pliku: 135 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
12,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Dla wielu z nas Benjamin Franklin jawi się głównie jako polityk i dyplomata, a także postać, która w znaczącym stopniu przyczyniła się do powstania Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że w codziennym życiu używamy wyrażeń i aforyzmów, których autorstwo przypisuje się właśnie Franklinowi. Do najbardziej powszechnych zaliczyć można takie sentencje, jak „Czas to pieniądz” lub „Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki”.

„Droga do majątku i inne pisma” to zbiór krótkich opowiadań autorstwa Benjamina Franklina, pełnych wskazówek dotyczących zarządzania rodzinnym budżetem, stosunku do pracy i lenistwa, oszczędzania, a także dowcipnych, ale zarazem pouczających historii na temat zdrowia, śmierci i wyznania. To pozycja, która podobnie jak dobre wino nabiera smaku mimo upływu lat, nie tracąc na wartości i inspirując przy tym kolejne pokolenia koneserów.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »