Dlaczego wiara chrześcijańska wciąż ma sens. Odpowiedź na wyzwania współczesności - C. Stephen Evans

Dlaczego wiara chrześcijańska wciąż ma sens. Odpowiedź na wyzwania współczesności

C. Stephen Evans

29,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-66665-28-6
Data wydania 1 stycznia 2020
Język: Polski
Czas: 4 godz. 47 min.
Rozmiar pliku: 576,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
29,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Niniejsza książka powstała na podstawie wykładów wygłoszonych przez C. Stephena Evansa w ramach cyklu Wiara chrześcijańska w XXI wieku. Odpowiedź na nowy ateizm. Autor odpowiada na krytykę płynącą ze strony nowych ateistów, zwłaszcza na podstawowy zarzut mówiący, że wiara nie ma intelektualnych podstaw. Uzasadnia, że wiara wcale nie wymaga rezygnacji z rozumu, wręcz przeciwnie. Evans jednak nie tyle odpiera poszczególne zarzuty nowych ateistów, ile pokazuje, jak myślący chrześcijanin może uzasadnić nadzieję, którą niesie ze sobą wiara.

C. Stephen Evans- amerykański filozof, profesor nadzwyczajny filozofii i nauk humanistycznych na Baylor University. Zajmuje się filozofią religii i relacjami między psychologią i chrześcijaństwem. Jest znawcą twórczości Sørena Kierkegaarda, a wśród jego licznych publikacji znajduje się m.in. kilka książek dotyczących duńskiego filozofa. Był prezesem Society of Christian Philosophers (1998–2001) i Søren Kierkegaard Society, USA (1991).

Niniejsza książka autorstwa wytrawnego chrześcijańskiego filozofa stanowi fenomenalne omówienie racjonalności biblijnej wiary w czasach sceptycyzmu. Praca Evansa jest świeża i wciągająca, a jego argumentację za chrześcijaństwem dodatkowo objaśnia odniesienie do refleksji Kierkegaarda na temat rozumu, paradoksu i wiary. Jej lektura to czysta przyjemność!

Paul Copan, Palm Beach Atlantic University

Evans jest dziś jednym z najwybitniejszych filozofów religii na świecie. W niniejszej książce przedstawia uporządkowaną analizę nowego ateizmu, a co znacznie ważniejsze – omówienie najtrafniejszych filozoficznych i teologicznych odpowiedzi udzielonych w odniesieniu do nowego ateizmu w przeszłości i współcześnie. Każdy myślący człowiek przeczyta tę książkę z przyjemnością i na pewno przyniesie to pożytek, a przy tym publikacja ta może być doskonałym podręcznikiem do kształcenia ogólnego.

David Lyle Jeffrey, Baylor University

Seria Apologetyka

Objawienie jest niezmienne, ponieważ odsłania wieczne prawdy dotyczące natury Wszechświata, ludzi, a nade wszystko Boga. Zmienia się jednak kontekst intelektualny, społeczny i kulturowy, w którym rozbrzmiewa słowo Boga. Dlatego, by prawda chrześcijańska mogła być rozumiana, trzeba wyrażać ją i głosić wciąż na nowo. W niniejszej serii ukazują się książki prezentujące właściwe rozumienie i uzasadnienie wiary. Powstaje ona z myślą o każdym, kto chce poznać racjonalnie uzasadnione argumenty za prawdziwością objawienia.

SERIĘ OPRACOWUJĄ: Wydawnictwo W drodze, które od  1973 roku publikuje treści pomagające łączyć wiarę z codziennością. Fundacja Prodoteo, której misją jest propagowanie stylu życia opartego na wartościach chrześcijańskich, m.in. poprzez popularyzację wiedzy z zakresu apologetyki chrześcijańskiej i znajomości Pisma Świętego.

 

Spis treści

01. Wstęp
02. Rozdział 1. Kim są i co twierdzą nowi ateiści?
03. Rozdział 2. Wartość teologii naturalnej
04. Rozdział 2. Wartość teologii naturalnej
05. Rozdział 3. Pojęcie naturalnego znaku wskazującego na Boga
06. Rozdział 4. Naturalne znaki wskazujące na Boga a argumenty teistyczne
07. Rozdział 4. Naturalne znaki wskazujące na Boga a argumenty teistyczne
08. Rozdział 5. Czy możemy oprzeć się na naturalnych znakach wskazujących na Boga?
09. Rozdział 5. Czy możemy oprzeć się na naturalnych znakach wskazujących na Boga?
10. Rozdział 6. Rozpoznanie samoobjawienia Boga
11. Rozdział 6. Rozpoznanie samoobjawienia Boga
12. Rozdział 7. Kryteria autentyczności Bożego objawienia
13. Rozdział 7. Kryteria autentyczności Bożego objawienia
14. Rozdział 8. Wnioski. Obrona słuszności wiary chrześcijańskiej
15. Rozdział 8. Wnioski. Obrona słuszności wiary chrześcijańskiej