Detektyw Wydanie Specjalne 4/2019 - Opracowanie zbiorowe

Detektyw Wydanie Specjalne 4/2019

Opracowanie zbiorowe

6,60 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita Sp. z o.o.
ISBN
Data wydania 3 grudnia 2019
Język: Polski
Czas: 2 godz. 58 min.
Rozmiar pliku: 167,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
6,60 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Sprzeczność

Pewnego czerwcowego późnego popołudnia wybrałam się na spacer w okolice aresztu śledczego na warszawskim Grochowie, gdzie większość osadzonych to kobiety. Teren jest specyficzna. Przypadkiem trudno się tam znaleźć. Niektórzy mówią, że tam „wrony zawracają”. Zaparkowałam kilka kilometrów dalej. Zupełnie inaczej jest podjechać pod jakiś obiekt obejrzeć i odjechać, niż zmierzać jakiś czas w wybranym kierunku, obserwować z daleka, zbliżać się, chłonąć atmosferę… Najpierw szłam uliczką o klimacie małego miasteczka, potem nielegalnie przekroczyłam tory lokomotywowni, czułam, że jeśli złamię przepisy, choć trochę zbliżę się do „dziewczyn z Grochowa”. Dalej mijałam dość liche domy. Przyroda rekompensowała mierne dzieła człowieka.

Nieciekawy budynek ulokowany został w dość ładnej, odludnej okolicy. Drzewa wokoło zmieniają barwy zgodnie z porą roku. Tego dnia królowała zieleń, łąka „cykała” świerszczami i cieszyła oko zielem wszelakim, a kosy wyśpiewywały pieśni miłosne. Kawałek za ogrodzeniem więzienia sarna przecięła mi drogę, zatrzymała się na chwilę, spojrzała w moim kierunku lekko zdziwiona i pomknęła do swoich spraw. Niedaleko przejechał pociąg. Wszystko toczyło się swoim rytmem. Podobnie, mimo ograniczeń, jak w więzieniu na Grochowie, które nie pasuje do tego sielskiego krajobrazu. Tak, jak kobieta nie pasuje do zbrodni. Życie jednak zaskakuje, a płeć piękna potrafi być okrutna, o czym można się przekonać po lekturze tego „Detektywa”.

Monika Frączak

Spis treści

1. Hałasy pod podłogą

2. "Babcia Rozpruwaczka"

3. Matka Śmierć

4. Kaligula w sukni

5. Pozdrowienia z Dalmacji

6. Przeszkadzał jej w pracy

7. Przyjaciółka z piekła rodem

8. Słaba płeć mocno bije

9. Czarne wdowy z Chicago

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »