Detektyw Wydanie Specjalne 3/2019 - Opracowanie zbiorowe

Detektyw Wydanie Specjalne 3/2019

Opracowanie zbiorowe

5,80 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita Sp. z o.o.
ISBN
Data wydania 27 sierpnia 2019
Język: Polski
Czas: 2 godz. 58 min.
Rozmiar pliku: 167 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
5,80 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Jeden z grzechów głównych

Chciwość to pożądanie czegoś, zwłaszcza pieniędzy, ale nie dotyczy tylko dóbr materialnych. Można być żądnym/chciwym np. wiedzy. Taka zachłanność może motywować i być motorem twórczych działań. Z jedną uwagą: jak we wszystkim najważniejszy jest zdrowy rozsądek. O tym zapewne długo mogliby opowiadać psycholodzy, którzy nie narzekają na brak pacjentów walczących z chciwością.

Skąd to się bierze? Czy to znak naszych czasów? Otóż nie. Chciwość towarzyszy nam od zarania dziejów. To drugi z siedmiu grzechów głównych. Wielokrotnie ostrzega nas przed nią Stary Testament. A Nowy Testament rozwija i podejmuje ten temat. Sam Jezus z Nazaretu mówi przecież: „Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś ma wszystkiego w nadmiarze, życie jego nie jest zależne od jego mienia” (Łk 12, 15).

W tym numerze „Detektywa” nie będziemy się rozwodzić o problemach emocjonalnych ludzi, którzy swoim postępowaniem wyrządzają sobie największą krzywdę, ale opowiemy o najtragiczniejszych obliczach chciwości. O takich sytuacjach, kiedy ktoś dla korzyści materialnych nie cofnie się przed niczym. Nawet przed odebraniem życia drugiej osobie. I nie liczy się, czy ma do czynienia z babcią, sąsiadem czy szwagrem. Chciwość nie wybiera…

Monika Frączak

Spis treści

1. Drugie życie Majki

2. Dwuręki bandyta przy ruletce

3. Sposób na babcię

4. "Sanitariusz śmierci"

5. Klinika sadomasochistów

6. Mów, gdzie jest spadek!

7. Z rodziną dobrze tylko na zdjęciu

8. Zasłużył na dożywocie

9. Piramidy pazerności

10. Jak zdobyć kasę na studniówkę

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »