Detektyw 7/2019 - Opracowanie zbiorowe

Detektyw 7/2019

Opracowanie zbiorowe

5,80 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita Sp. z o.o.
ISBN
Data wydania 18 czerwca 2019
Język: Polski
Czas: 3 godz. 14 min.
Rozmiar pliku: 178 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
5,80 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Od redakcji

Zwierzę też ma swoje prawa

 

Pod koniec maja dyżurny międzyrzeckiej policji otrzymał zgłoszenie, że jeden z mieszkańców

niewielkiej wsi, najprawdopodobniej zabił swojego psa i zakopał go na posesji. Policjanci skierowani na miejsce dramatu potwierdzili tę informację. 63-latek tłumaczył, że pies był stary, schorowany i chciał ulżyć jego cierpieniom, dlatego pozbawił go życia za pomocą metalowej rurki, a później zakopał. Mężczyzna usłyszał zarzut zabicia psa, za co – zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt – grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Kroniki policyjne niestety często odnotowują takie zdarzenia. Żywe szczenięta spakował do torby, obciążył ją kamieniami i wrzucił do wody… Wyrzucił małego kota z trzeciego piętra, gdy ten stłukł wazon… Zabił psa metalowym łomem… To tylko kilka zajawek z serwisów prasowych z ostatnich tygodni, które budzą przerażenie dla ludzkiej bezmyślności.

Nie na darmo mówi powiedzenie, że miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt. W wielu domach czworonogi traktowane są niemal jak członkowie rodziny. Kiedy zachorują, nikt nie pyta, ile kosztują badania, zabiegi czy leki. Oczywiście, nie sposób porównać życia człowieka do zwierzaka, ale nie ma zgody na okrucieństwo, agresję i znęcanie się nad nimi. Takie zachowania są nieludzkie i ścigane przez prawo! Dobrze, że coraz więcej ludzi przejmuje się losem bezbronnych zwierząt! Cieszymy się, że Polacy coraz częściej reagują, kiedy spotykają się w swoim otoczeniu z przypadkami ich złego traktowania.

 

 

Krzysztof Kilijanek

Spis treści

1. Przemoc w szkole niejedno ma imię

2. Skazany za niewinność

3. Pilnujcie swoich dzieci

4. W szale zazdrości

5. Siedział nie ten, co trzeba

6. Najgorszy złodziej - firmowy

7. Superglina po ciemnej stronie mocy

8. To było dobre małżeństwo

9. Polowaie na ludzi

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »