Detektyw 2/2019 - Opracowanie zbiorowe

Detektyw 2/2019

Opracowanie zbiorowe

5,80 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita Sp. z o.o.
ISBN
Data wydania 15 stycznia 2019
Język: Polski
Czas: 3 godz. 4 min.
Rozmiar pliku: 169 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
5,80 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Nie ułatwiaj pracy hakerom!

Wszelkiego rodzaju hasła, jakich używany w internecie, powinny być trudne do złamania oraz regularnie zmieniane. Specjaliści z dziedziny cyberprzestępczości przypominają o tym od wielu lat, ale – można odnieść wrażenie – że jest to głos wołającego na puszczy. Niestety: od dawna używamy tych samych, bardzo słabych i prostych do odgadnięcia haseł.

Pod koniec 2018 roku zespół SplashData opublikował – ósmy już raz – listę najpopularniejszych słabych haseł ułożoną według informacji, jakie udało się uzyskać „dzięki” analizie 5 milionów haseł, które zostały ujawnione w sieci w ciągu ostatnich miesięcy. Podobnie jak w ubiegłym roku na miejscu pierwszym znajduje się „123456”, a na drugim – „password”. Na najniższym stopniu podium (awans o trzy oczka) uplasowało się zaś „123456789”. W pierwszej dziesiątce mamy też kilka innych ciągów cyfr, a także „sunshine”, „qwerty” i „iloveyou”.

- Ludzie i w tym roku robili to, czego nie powinni robić, np. używając własnych nazwisk lub nazwisk znanych osób (jak prezydent Stanów Zjednoczonych), jako swoje hasło. Podstawą bezpieczeństwa komputerowego jest wybranie jak najtrudniejszego hasła. Niestety, użytkownicy wciąż polegają na takich hasłach, jak np. "123456" – skomentował wyniki badania dyrektor generalny SplashData, Morgan Slain.

Tyle się mówi o bezpieczeństwie w sieci, a mimo to ludzie nie zmieniają swoich nawyków i w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Może warto to zmienić na początku 2019 roku. Po co ułatwiać pracę hakerom!

Krzysztof Kilijanek

Spis treści

1. Krwawy plantator truskawek cz. 2

2. Masakra w dzień świętego Walentego

3. Maszyna do zabijania

4. Tajemnica ogrodu

5. "Łomiarz" atakuje w mroku

6. Zemsta zranionej kochanki

7. Nie ma mnie nawet kto pożegnać

8. Po latach odpowiedział za zbrodnię

9. Salon Kitty

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »