Dama w kapeluszu - Anna Stryjewska

Dama w kapeluszu

Anna Stryjewska

47,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-83294-04-9
Data wydania 13 marca 2024
Język: Polski
Czas: 9 godz. 8 min.
Rozmiar pliku: 439,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
47,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Poruszająca opowieść o przyjaźni między podziałami, miłości i dążeniu do realizacji marzeń…

Młodziutka Apolonia, chcąc uniknąć kolejnych, brutalnych ataków ojczyma, za namową zrozpaczonej matki opuszcza rodzinną wieś pod Rzgowem i przyjeżdża do Łodzi. Licząc na schronienie u ciotki, starszej siostry mamy –  gorzko się rozczarowuje. Wynajmuje więc pokój na Wschodniej, zaludnionej w większej części przez biedne społeczeństwo żydowskie, który dzieli z Helką – dziewczyną lekkich obyczajów, Frankiem – pucybutem, Mańką, praczką, a także panem Władkiem, zajmującym się ostrzeniem noży.

Po kilku tygodniach poszukiwań udaje jej się znaleźć zatrudnienie w pracowni kapeluszy przy Piotrkowskiej, do której schodzą się największe elegantki miasta. Tymczasem na horyzoncie zaczyna pojawiać się widmo wojny…

Anna Stryjewska zabiera nas w podróż po Łodzi dwudziestolecia międzywojennego, w rytm znanych szlagierów wyśpiewanych przez kapele podwórkowe, Hankę Ordonównę i Eugeniusza Bodo.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »