Co widać z okien wagonu kolejowego? - praca zbiorowa

Co widać z okien wagonu kolejowego?

praca zbiorowa

10,00 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-66561-65-6
Data wydania 12 stycznia 2022
Język: Polski
Czas: 49 min.
Rozmiar pliku: 97,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
10,00 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

Co widać z okien wagonu kolejowego? – przewodnik po Polsce z objaśnieniami krajoznawczo-historycznymi dla podróżnych.
Nr 1, Z Warszawy do Poznania przez Kutno i Strzałkowo.

Jadąc pociągiem wyglądacie przez okna, czy koncentrujecie się na życiu wewnątrz wagonu?

Zapraszamy, przejedźcie się z dworca Warszawa Główna do Poznania, oglądając i słuchając, co mijacie na tej około 300km drodze.

W 1929 w nocie od wydawcy napisano tak:

„Rozpoczynamy wydawanie książeczek krajoznawczych, których zadaniem ma być zapełnienie luki w polskiej literaturze turystycznej. Książeczki te wychodzić będą pod ogólnym tytułem „co widać z okien wagonu kolejowego?” i złożą się na całość przewodnika po Polsce, informującego w trakcie podróży turystę o osobliwościach historycznych, geograficznych i t.p., znajdujących się na przebywanym przez niego w danej chwili terytorium i w poszczególnych jego miejscowościach.

Każda książeczka obejmować będzie naogół opis jednej linji kolejowej. Opisy linji długich podzielone zostaną odpowiednio na dwie lub więcej książeczek, zaś opisy linii krótkich, kilko lub kilkunasto kilometrowych, skupione będą razem. Materjał na całe wydawnictwo znajduje się w opracowaniu. Na początek jako Nr. 1. wypuszczamy obecnie opis drogi z  Warszawy do Poznania. Książeczki następne ukazywać się będą w krótkich odstępach czasu.”

O ile udało nam się ustalić, wydane zostały dwa zeszyty: 1. z Warszawy do Poznania i 2. z Poznania do Warszawy. Szkoda, że tylko tyle…

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »