Co widać i czego nie widać - Frédéric Bastiat

Co widać i czego nie widać

Frédéric Bastiat

17,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Wydawnictwo
ISBN 978-83-67563-78-9
Data wydania 8 listopada 2023
Język: Polski
Czas: 1 godz. 42 min.
Rozmiar pliku: 82,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
17,90 zł

Dostępne formaty plików: MP3

Opis

"Co widać i czego nie widać" to esej francuskiego ekonomisty Frédérica Bastiata, słynącego z krytyki poglądów socjalistycznych. Jego dzieło nadal inspiruje zwolenników wolnego rynku i ograniczonego rządu, oferując cenne lekcje ekonomii i myśli politycznej. Jego praca kształtuje spojrzenie na ekonomię, ukazując ją w nietypowy sposób, mianowicie stawiając odbiorcę w obliczu dylematu: co jest widoczne i co jest niewidoczne w kontekście działań rządowych i ekonomii.

Bastiat zwraca uwagę na aspekty zauważalne na pierwszy rzut oka, odsłaniając jednocześnie te pozostające zazwyczaj poza naszym polem widzenia. Autor eksploruje wpływ działań państwa, takich jak subsydia, regulacje i podatki, na gospodarkę. Przekonuje, że aby zrozumieć pełny zakres konsekwencji tych działań, trzeba uwzględnić także skutki uboczne, które mogą pojawić się w dłuższym okresie.

Bastiat argumentuje na rzecz wolnego rynku, konkurencji i indywidualnej wolności jako kluczowych elementów zdrowej gospodarki. Jego tekst staje się przewodnikiem, który pomaga odbiorcy odkryć niewidoczne mechanizmy działające w gospodarce i zrozumieć, dlaczego rozważne podejście do interwencji rządowej jest kluczowe dla dobrobytu społeczeństwa.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »